חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בש"א (ירושלים) 4004/04 - מדינת ישראל - משרד הבטחון נ' עזבון המנוח השאם נעים אלחלאיקה ו- 16 אחרים, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בש"א (ירושלים) 4004/04 - מדינת ישראל - משרד הבטחון נ' עזבון המנוח השאם נעים אלחלאיקה ו- 16 אחרים מחוזי ירושלים

בש"א (ירושלים) 4004/04

ת"א (ירושלים) 5133/03

מדינת ישראל - משרד הבטחון

נ ג ד

עזבון המנוח השאם נעים אלחלאיקה ו- 16 אחרים


בית המשפט המחוזי בירושלים

[31.05.2004]


כבוד השופט צבי זילברטל


בשם המשיבים - עו"ד סעדי

 

החלטה

 

1.    בקשה לחייב את המשיבים (התובעים) בערובה להוצאות המבקשת (הנתבעת). התביעה היא לפיצוי בגין נזקים שנגרמו עקב אירוע ירי שבוצע על ידי כוחות הבטחון, במהלכו קיפחו את חייהם ארבעה תושבי איזור חברון. התובעים הם העזבונות והתלויים במנוחים. הטענה היא, שהמנוחים נורו ללא כל סיבה, כאשר לא נשקפה מהם כל סכנה, כשהיו במקום עבודתם או בדרכם ממקום זה לביתם.

2.    הבקשה מבוססת על שורה ארוכה של החלטות שניתנו בבתי המשפט, על ערכאותיהם השונות, לפיהן מן הראוי לחייב תובע תושב זר, ובכלל זה תושב השטחים, בערובה להוצאות הנתבע, והכל בהסתמך על הוראת תקנה 519(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984.

על ההלכה בענין זה חזרו בתי המשפט, לרבות בית המשפט העליון, פעם אחר פעם, ואינני רואה לנכון לשוב ולפרט כאן את ההחלטות שניתנו בענין, במיוחד לנוכח ההחלטה שניתנה לפני מספר ימים ברע"א 2146/04 מדינת ישראל נ' עזבון המנוח באסל נעים איברהים ואח' (החלטת כב' השופט גרוניס מיום 30.5.04). גם בהחלטה הנ"ל אושר העקרון האמור ותובעים תושבי שטחים, אשר הגישו תביעת נזיקין כנגד המדינה לפיצוי בגין מותו של אדם באירוע ירי, חויבו במתן ערובה להוצאות, תוך שינוי החלטת בית המשפט המחוזי בענין. איזכורים נוספים של החלטות בנדון ניתן למצוא בהחלטתי בבש"א 3125/00 (ת"א 1367/99) מדינת ישראל נ' עזבון המנוח אבו צבחה, דינים-מחוזי, לב(7), 849.

הפסיקה עליה הסתמך בא כוח המשיבים עוסקת במקרים מסוג שונה. בא כוח המשיבים הפנה לפסיקה שעניינה חיוב תובע תושב ישראל בערובה להוצאות נתבע וכן לפסיקת ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל
כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל