חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בר"מ 5171/07 - אלי מנשה נ' הוועדה המקומית לתכנון ובניה חולון, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
בר"מ 5171/07 - אלי מנשה נ' הוועדה המקומית לתכנון ובניה חולון עליון

בר"מ 5171/07

אלי מנשה

נ ג ד

הוועדה המקומית לתכנון ובניה חולון


בבית המשפט העליון

[31.12.2007]


כבוד השופטת מ' נאורבשם המבקש - עו"ד גיל לוי

 

החלטה

 

1.    בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט לענינים מנהליים בתל אביב-יפו (השופט ע' מודריק) אשר קיבל את חוות דעת השמאי הקובע, וזאת בכפוף לכך שיופחת מרכיב ירידת הערך שכלול בתחשיבי השמאי לעניין שתי החלקות.

2.    המבקש הוא הבעלים של חלקים מחלקה 240 וחלקה 268 בגוש 6737 במרחב התכנון חולון. על החלקות הוחלה תוכנית (להלן: התוכנית הפוגעת) ובמסגרת איחוד וחלוקה הוקצו למבקש מגרשי תמורה במקום זכויותיו בחלקות הנ"ל. המבקש תבע מן הוועדה המקומית לתכנון ולבניה חולון פיצוי בשל התוכנית הפוגעת. התביעה נדונה על ידי הוועדה המקומית ועל החלטתה הגישו המבקש והמשיבה ערר לוועדת הערר המחוזית. על החלטת ועדת הערר ערערו הן המבקש והן המשיבה בשני ערעורים נפרדים שהתבררו במאוחד בפני בית המשפט לענינים מנהליים.

3.    במקביל הגישה הוועדה המקומית תביעת פינוי נגד המבקש. ברור התביעות השונות נמשך שנים ארוכות ולאורך מרבית התקופה לא זכה המבקש לכל תשלום מצד הוועדה המקומית. ביום 14.4.2004 הסכימו הצדדים לפתור את חילוקי הדעות ביניהם בדרך של מינוי שמאי מטעם בית משפט שיערוך שומה בדבר סכום הפיצוי המגיע למבקש בגין הפגיעה מן התוכנית. הצדדים נתנו את הסכמתם ובלבד שהחלטת השמאי תתייחס גם לדמי פינוי המגיעים למבקש בגין תביעות הפינוי התלויות ועומדות במקביל. בהתאם לכך מונה שמאי לצורך הענין הנוכחי ותביעות הפינוי. השמאי הגיש את חוות דעתו לבית המשפט לענינים מנהליים. דעת שני הצדדים לא היתה נוחה מחוות הדעת ולבקשתם בית המשפט זימן את השמאי לחקירה אודות חוות דעתו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח