חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 3693/19 - אמיר מנסי נ' מדינת ישראל ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
בג"ץ 3693/19 - אמיר מנסי נ' מדינת ישראל ואח'

בג"ץ 3693/19

אמיר מנסי

נ ג ד

1. מדינת ישראל

2. מפקד איזור יהודה ושומרון

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[12.06.2019]

כבוד השופט נ' סולברג

כבוד השופט מ' מזוז

כבוד השופט י' אלרון

עתירה למתן צו על-תנאי ובקשה לצו ביניים

בשם העותר:

עו"ד סאהר עלי

בשם המשיבים:

עו"ד הדס ערן

 

פסק-דין

 

השופט נ' סולברג:

1. עניינה של עתירה זו בבקשת העותר, אמיר מנסי,להורות למשיבים ליתן טעם, מדוע לא תוּתר כניסתו לאיו"ש על מנת לבקר את אשתו ואת בנו הבכור שנולד אך לאחרונה. בד בבד, הוגשה על-ידו בקשה למתן צו-ביניים.

2. מנסי מתגורר בארה"ב, ואילו אשתו ובנו מתגוררים באיו"ש. ביום 17.4.2019 נחת מנסי בנמל התעופה בן-גוריון וביקש להיכנס לשטחי מדינת ישראל; בקשתו סורבה, והוא חזר לארה"ב. חלף עבר פרק זמן של כחודש-ימים, וביום 27.5.2019 פנה מנסי אלמתאם פעולות הממשלה בשטחים וביקש להיכנס לאזור יהודה ושומרון, כדי שיוכל לשהות במחיצת אשתו לקראת לידתה הצפויה. בהחלטה מיום 30.5.2019 - נדחתה בקשתו; משנדחתה - הגיש את העתירה שלפנינו.

3. בעתירתו טוען מנסי, כי אשתו ילדה את בנו הבכור, אך לפני מספר ימים, אולם "עקב התנהלות המשיבים הלקויה וסירוב כניסתו לארץ לא התאפשר לו ללוות את אשתו בלידתה ולא ראה את בנו הבכור עד היום". מנסי מבקש בעתירתו, כי יוצא צו על-תנאי המורה למשיבים לבטל את החלטתם, כך שיותר לו להיכנס לאיו"ש ולבקר את אשתו, בנו ויתר בני משפחתו. ביום 10.6.2019 הוגשה תגובה מקדמית מטעם המשיבים, ובמסגרתה טענו כי יש לדחות את העתירה על הסף, נוכח סעד חלופי העומד לעותר, בדמות הגשת עתירה לבית המשפט לעניינים מינהליים בירושלים.

4. לאחר עיון בעתירה מזה, ובתגובתם המקדימה של המשיבים מזה, באנו לכלל מסקנה כי דין העתירה להידחות על הסף. הסמכות לדון בעתירות על החלטות מתאם פעולות הממשלה בשטחים, נתונה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח