חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ל (תל-אביב-יפו) 24177-10-14 - ר' נ' ואח' נ' המוסד לביטוח לאומי ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ב"ל (תל-אביב-יפו) 24177-10-14 - ר' נ' ואח' נ' המוסד לביטוח לאומי ואח'

ב"ל (תל-אביב-יפו) 24177-10-14

1. ר' נ'

ע"י ב"כ - עו"ד צבי כהנא

נ ג ד

1. המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד מוניר ח'יר

בית דין אזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[08.05.2016]

כב' השופטת כרמית פלד

פסק דין

 

1. לפניי ערעור על החלטת הוועדה הרפואית לעררים (נכות כללית) מיום 5/8/14 (להלן: "הוועדה"), אשר קבעה, בין היתר, כי נכותה של המערערת בגין הסכרת הינה בשיעור 10% בהתאם לפריט ליקוי 4(3) לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה) תשט"ז 1956 (להלן: "התקנות") שכן מצבה הינה כמי שמטופלת בסכרת באמצעות כדורים (להלן: "ההחלטה").

2. המערערת, ילידת 1962, סובלת מסכרת. לטענת המערערת מחלת הסכרת אינה מאוזנת והומלץ לה ליטול טיפול באמצעות אינסולין, אלא שמטעמיה שלה היא מסרבת ליטול את הטיפול האמור ונוטלת כדורים לטיפול בסכרת, שהינה בלתי מאוזנת.

3. בפניי הוועדה טענה המערערת שיש לראותה כחולת סכרת אשר מטופלת בזריקות אינסולין. הוועדה דחתה את הערעור תוך שהיא קובעת כי מאחר והמערערת מסרבת לטיפול באינסולין וממשיכה בטיפול בכדורים "הוועדה איננה יכולה להתייחסה אליה כמטופלת באינסולין". על החלטה זו נסוב הערעור שלפניי.

4. בדיון שהתקיים בבית הדין ביום 21/7/15 הודיע ב"כ המשיב כי ישקול את עמדת המשיב בשנית, לאחר שהמערערת תעביר מסמך רפואי ממועד הקודם למועד הוועדה, אשר מעיד על המלצה לקבל טיפול באינסולין.

5. בפועל הועבר מסמך רפואי עדכני מיום 24/9/15, אשר מציין, בין היתר, כי במועד המוקדם למועד הוועדה (28/9/07) אובחנה המערערת כסובלת מסכרת בלתי מאוזנת. עוד צויין במסמך העדכני כי המערערת "סובלת סכרת קשה. יש צורך בטיפול באינסולין. לא לוקחת. מקבלת טיפול אחר למרות צורך קליני לאינסולין".

6. בשל המועד שבו הונפק המסמך הרפואי, אשר מאוחר למועד התכנסות הוועדה, לא הסכים המשיב לחזור בו מעמדתו ועמד על טענתו כי לא נפל כל פגם משפטי בהחלטת הוועדה.

 

טענות הצדדים

7. טענות המערערת בתמצית הינן, כדלקמן:

א. המערערת סובלת מסכרת (diabetes mellitus) אשר הוגדרה עפ"י סיכום רפואי מיום 2/3/14 כבלתי נשלטת ( ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח