חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ל (ירושלים) 30023-03-19 - מאיר נחמיה נ' המוסד לביטוח לאומי, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ב"ל (ירושלים) 30023-03-19 - מאיר נחמיה נ' המוסד לביטוח לאומי

ב"ל (ירושלים) 30023-03-19

מאיר נחמיה

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ - עו"ד יסמין דיגורקר

בית הדין האזורי לעבודה ירושלים

[13.02.2020]

כב' השופט דניאל גולדברג

החלטה

 

1. התובע, מר מאיר נחמיה, הגיש תביעה זו נגד החלטת פקידת התביעות מיום 17.6.18, על פיה נדחתה תביעתו להכיר בסרטן העור בו לקה כ"פגיעה בעבודה" על פי תורת המיקרוטראומה (על פי סיכום אשפוז מיום 17.1.18 שצורף לתיק מדובר במלנומה בגב העליון בצד ימין), מנימוקים אלה: תנאי עבודתו/עיסוקו של התובע לא קיימו תשתית עובדתית מיקרוטראומטית ולא קיים קשר סיבתי בינם לבין התפתחות מחלת סרטן העור, אשר נובעת מתחלואה טבעית.

2. המחלוקת בשלב זה של ההליך עניינה בשאלה, האם התובע הרים את הנטל להוכיח שתנאי עבודתו קיימו תשתית עובדתית לבחינת יישום תורת המיקרוטראומה לגבי מחלת סרטן העור בה לקה.

 

הראיות בהליך

3. התובע העיד בתצהירו:

"1. אני הח"מ, יליד 1967, עובד מזה כ-30 שנה ומעת שחרורי משירות בצה"ל בשנת 1989, בתחום הנדל"ן בכלל שרשרת הערך, החל משלב הייזמות בואכה לביצוע ופיקוח פרוייקטים בתחומי הנדל"ן.

2. עד שנת 1997 עבדתי כשכיר במסגרת חברת ש. נחמה בע"מ ולאחר מכן בחברת ש.כהן בע"מ עד לשנת 1999.

3. בשנת 1999 התחלתי לפעול באופן עצמאי באותו תחום במסגרת חברת "גלובל אסיה בע"מ" שהוקמה על ידי ועסקה בניהול ופיקוח על פרוייקטים למגורים ולמסחר.

4. משנת 2013 הוסבה חלק מפעילותה של חברת גלובל אסיה לחברת ב.ס.ד. לחם התמיד בע"מ שהוקמה על ידי בשנת 2009 לצורך שותפות והייתה חברה מפסידה.

5. בתוך כך, במהות תפקידי ועיסוקי בחברות דנן ובכלל פעילותי בתחום הנדל"ן נשא אופי עיקרי של ניהול בפועל באתרי פרוייקטי הבניה והפיקוח הצמוד להתקדמותם.

6. לצד הדברים כאמור, אצהיר כי, אופי העיסוק בתחום הנדל"ן ומשכך עיסוקי בפועל נישא בחובו את כלל שרשרת הערך המאפיינים לפרוייקט בנייה ובכללם משלב זיהוי הקרקע הייעודית, אכשרתה, ליווי והחלת תוכניות הבנייה משלבי יסודות הבנייה ועד לתומו של פרוייקט.

7. למותר יהיה לציין כי, בתוך מאפייני עיסוק כאמור אורחות יומי מתקיימות בשטחי הבנייה ככללן ובמשרדים ארעיים לכאורה, השוכנים תחת כיפת שמיים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח