חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בר"ע 253/72 - ג'והן ווקר ובניו בע"מ נ' נשיונל דיסטילרס
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
בר"ע 253/72 - ג'והן ווקר ובניו בע"מ נ' נשיונל דיסטילרס, ~ סמכות מקומית של ביהמ"ש בירושלים

בר"ע 253/72

1. ג'והן ווקר ובניו בע"מ
2. ג'והן דואר ובניו בע"מ
3. היל תומפסון ושות בע"מ
4. אגודת הויסקי הסקוטי

נגד, ~

נשיונל דיסטילרס בע"מ, ~ , ~

בבית-המשפט העליון

[25.1.73]

לפני מ"מ י' זוסמן, והשופטים מ' עציוני, י' כהן הנשיא

בקשה למתן רשות לערער, שנדונה כערעור, על החלטת בית-המשפט המחוזי, ירוש- לים (השופט י' כהן), מיום 10.12.72 ג' האוזנר ות ; מ' לוינסון - בשם המשיבה - בשם המערער

פסק-דין, ~

פסק-דין


מ"מ הנשיא (זוסמן)

זהו סכסוך בין יצרני ויסקי. שלוש החברות המערערות מס' 1 עד מס' 3 עוסקות ביצור של ויסקי בסקוטלנד וביצואו. המערערת מס' 4 נרשמה אף היא כתאגיד לפי חוקי הממלכה המאוחדת והיא מאגדת בתוכה יצרני ויסקי. המער- ערות טוענות שתוצרתן נמכרת גם בישראל. המשיבה מייצרת ויסקי בישראל, ומוכרת אותו, ואף מייצאת אותו לחוץ-לארץ. שם תוצרתה הוא "אסקוט". המערערות טוענות שהשימוש בשם "אסקוט" וצורת הדפוס שעל תוויות הבקבוקים נעשו בכוונה להטעות את הציבור למחשבה שתוצרת המשיבה היא ויסקי סקוטי או ויסקי שמקורו בסקוטלנד. הן הגישו לבית-המשפט המחוזי בירושלים תובענה לצו-מניעה ולעריכת חשבונות לשם אומדן הנזק ותשלומו. המשיבה כופרת בסמכותו של בית-המשפט המחוזי בירושלים ואומרת שמן הדין להביא את התובענה לפני בית-המשפט המחוזי בחיפה. השופט המלומד נעתר לה, ומכוח סעיף 37 (א) לחוק בתי-המשפט, תשי"ז-1957, הורה ביום 10 בדצמבר 1972 על העברת הדיון לבית-המשפט המחוזי בחיפה. מכאן בקשת המערערות לרשות ערעור, שאנו דנים בה, מכוח תקנה 375 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשכ"ג-1963, כאילו ניתנה הרשות והערעור הוגש.

2. בפני השופט המלומד של בית-המשפט המחוזי הובאה ראיה, שתוצרת המשיבה נמכרת בירושלים. הוא קבע כי התובענה מבוססת על סעיף 59 לפקודת הנזיקין [נוסח חדש], ובציינו כי נזק אינו אחד מיסודות העוולה הנ"ל, סבר שיש לברר את התובענה בפני בית-המשפט בר-שיפוט במקום בו מייצרת המשיבה את הוויסקי. טוענות המער- ערות שכללו בכתב-התביעה עילות נוספות, המסמיכות את בית-המשפט המחוזי בירו- שלים לדון בפרשה. בטענה זו אין אנו רואים לדון הואיל והגענו למסקנה שהשופט המלו- מד היה מוסמך לדון גם בתביעת נזיקין המתבססת על סעיף 59 הנ"ל.

3. ברי, ואין חולק על כך, שמכוח תקנה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח