חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (רחובות) 5978-06-18 - ש. שלמה רכב בע"מ נ' אליהו אוזנה, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (רחובות) 5978-06-18 - ש. שלמה רכב בע"מ נ' אליהו אוזנה

תא"מ (רחובות) 5978-06-18

ש. שלמה בע"מ רכב

ע"י ב"כ עו"ד יוסי שקואי ואח'

נ ג ד

אליהו אוזנה

ע"י ב"כ עו"ד אייל שושני

בית משפט השלום ברחובות

[20.03.2020]

כב' הרשם הבכיר אייל דוד

פסק דין

 

 

רקע

1. רכב פרטי מסוג סקודה אוקטביה של התובעת שהיה נהוג ע"י גב' מעיין קרויניש ורכב פרטי מסוג מאזדה שהיה נהוג על ידי מר אליהו אוזנה - הנתבע, היו מעורבים בתאונה. במסגרת התביעה דנן מבקשת התובעת לחייב את הנתבע לשלם לה פיצויים בסך כולל של 23,372 ₪ בגין הנזקים שנגרמו לטענתה לרכבה בתאונה. כל אחד מהנהגים טוען כי הנהג האחר הוא זה שאחראי לתאונה, עקב סטיית רכבו אל נתיב נסיעתו. לא הוצגו לבית המשפט ראיות חיצוניות כגון: צילומים המתארים את אופן התרחשות התאונה או עדים ניטראליים. לכן, על בימ"ש לבסס את הכרעתו בתביעה על סמך התרשמותו מאמינות העדויות וסבירותן כפי שהובאו לפניו מטעם הצדדים. (מטעמי נוחות יכונו הנהגים להלן: בשמותיהם הפרטיים בלבד).

 

גרסת התובעת

2. במועד התאונה נהגה מעיין בסקודה בכביש 57 מכיוון צפון לדרום, מנתניה לכפר יונה. היא חלפה על פני כיכר אחת בשדרות רבין, כשהגיעה לכיכר השניה פנתה לכיוון מזרח, לרח' ויצמן, כשהיתה באמצע הכיכר הגיע רכב המאזדה של אליהו והתנגש באמצע הסקודה. לא היה איש ברכב מלבדה. לאחר התאונה היא ואליהו עצרו והחליפו פרטים מחוץ לכיכר ואליהו האשים אותה באחריות לקרות התאונה.

3. בחקירתה הנגדית הדגישה מעיין כי התאונה קרתה כשני הרכבים היו בתוך הכיכר. אליהו נכנס אחריה לכיכר מכיוון דרום לצפון, בעת שכבר היתה בסוף הכיכר, בדרכה לצאת ממנה ולפנות ימינה. המדובר בכיכר חד נתיבית והיא נסעה בנתיב שלה. היא הבחינה לראשונה במאזדה של אליהו, מס' שניות לפני שעמדה לצאת מהכיכר ימינה ולא היה באפשרותה למנוע את התאונה. מהירות נסיעתה הייתה אחידה והיא האטה את מהירות נסיעתה לקראת היציאה מן הכיכר.

 

עדותו של אליהו - הנתבע

4. במועד התאונה הוא נהג במאזדה שלו, הוציא את נכדו ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח