חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > תא"מ (כפר-סבא) 57308-05-17 - נ.מ. עבודות אלומיניום בע"מ נ' זאב נגר
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
תא"מ (כפר-סבא) 57308-05-17 - נ.מ. עבודות אלומיניום בע"מ נ' זאב נגר

תא"מ (כפר-סבא) 57308-05-17

נ.מ. עבודות אלומיניום בע"מ

נ ג ד

זאב נגר

בית משפט השלום בכפר-סבא

[08.08.2019]

כב' הרשם הבכיר צוריאל לרנר

פסק דין

 

1. בפני תביעה שטרית, שנפתחה בהגשתו לביצוע בהוצאה לפועל (תיק 526985-02-17) של שיק מס' 28, ע"ס 55,000 ₪, המשוך על חשבונו של הנתבע (תחת שם עסק א.מ. אלומיניום וקירות מסך) בבנק מרכנתיל דיסקונט, ערוך לזמ"פ 10.2.2015. השיק מוטבע בחותמת של שם העסק וחתום בחתימת יד משורבטת.

2. הנתבע הגיש התנגדות, בה טען כי החתימה אינה חתימתו. הוא סיפר, כי בעת הרלוונטית היה שרוי במצב נפשי ירוד, והיה מובטל, ולפיכך נענה להצעת עבודה משני מכרים בשם אמנון ואלון, שניהלו עסק לאלומיניום. לאחר זמן, נענה גם להפצרותיהם ונאות לפתוח חשבון בנק על מנת שייעשה שימוש בשיקים ממנו לשם תשלומים שונים של העסק, תחת ההבטחה, כי השניים יפקידו מזומן לחשבון לכיסוי כל שיק שיימשך ממנו. החשבון היה קרדיטורי, ובתחילה אכן הכל התנהל על מי מנוחות. אלא שלאחר תקלה עם שיק אחד, הבין כי הוא עשוי להסתבך, וסרב להמשיך ולשתף פעולה. הוא עזב את העסק, אלא שלימים התברר לו כי מספר שיקים לא חתומים נותרו ברשות אמנון ואלון, והם המשיכו לעשות שימוש בהם, תוך זיוף חתימתו.

3. לאחר חקירה, ניתנה רשות להתגונן, והצדדים הגישו תצהירי עדות ראשית. הנתבע הרחיב אך במעט את סיפורו, אך נצמד לעיקריו. מנהל התובעת, מר ניהאד מסארווה (להלן - "מסארווה"), טען כי אכן קיבל את השיקים מאת אמנון ואלון, שהיו לקוחות ותיקים וניהלו עסק לאלומיניום בשם "פנורמה", שעל שמו התנהל כרטיסם בהנהלת החשבונות של התובעת. השיק נמסר לו כחלק מרצף של 4 שיקים (מס' 27, 28, 29 ו-30), כולם בסכום זהה ולתאריכים תואמים בחודשים עוקבים (מינואר 2015); צורפה קבלה בהתאם, וכן העמוד האחרון מתוך כרטיס הנהלת החשבונות. לגרסתו, השיק הראשון מהארבעה נפרע כשהוצג בחשבון, ואילו השני (שהוגש לביצוע) חולל מסיבת ביטולו, כששני האחרונים חוללו בהעדר כיסוי (ועודם בידי התובעת, והעתקם אף הוגש בדיון כמוצגים ת/1 ו-ת/2).

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
עו"ד נטלי לזר-הראל
משפחה
צפה בפרופיל