חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 37127-01-19 - הגר בס נ' טורק הבה יולרי איי או , פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 37127-01-19 - הגר בס נ' טורק הבה יולרי איי או

ת"ק (תל-אביב-יפו) 37127-01-19

הגר בס

נ ג ד

טורק הבה יולרי איי או (תאי איי או)

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[06.08.2019]

לפני שרון הינדה כבוד השופטת

פסק דין

 

1. לפני תביעה כספית על סך 4,397 ₪ לפיצוי התובעת בגין כרטיסי טיסה חלופיים שנדרשה לרכוש לה ולאחיה בעקבות אי התייצבות לטיסה בשל מחדל הנתבעת.

2. התובעת ואחיה הגיעו לשדה התעופה באמסטרדם על מנת לחזור בטיסה היוצאת מאמסטרדם לישראל. הטיסה הייתה אמורה להמריא בשעה 13:35. לטענת התובעת, בהגיעה לדלפק הקבלה בזמן המתאים, ולאחר שמסרו את הדרכונים, דיילת הקרקע סימנה על כרטיס הטיסה מספר שער שונה מהמספר שהיה רשום במקור על הכרטיס המודפס- דהיינו משער G2שונה השער בכתב יד לשער E6.

התובעת מתארת מסכת עובדתית לפיה הופנתה על ידי דיילי הקרקע משער לשער, ואז לדלפק הקבלה של הנתבעת בכניסה לשדה התעופה שם נמסר להם על ידי נציגי הנתבעת כי הטיסה המריאה ועליהם לגשת לדלפקי הכניסה של הנתבעת בשדה התעופה.

לטענת התובעת, בדלפק הכניסה נאמר לה ולאחיה כי שער הטיסה לא שונה כלל וכי זו הייתה אחריותם לבדוק במסכי המידע המצויים לאורך שדה התעופה מהו מספר השער הנכון. לטענת התובעת היחס שקיבלו מנציגי הנתבעת היה מזלזל ואף אחד מנציגי השירות לא ניסה לאתר את מקור הבעיה ולעזור להם. על כן, נאלצו הנתבעת ואחיה לאסוף את המזוודות ולרכוש כרטיסי טיסה חדשים בעלות של 402 אירו לכל כרטיס.

3. הנתבעת סבורה כי אין כל עילת תביעה נגדה תוך הפנייה להוראות חוק התובלה האווירית התשמ"ד - 1980 ואמנת מונטריאול על פיה חלים על הנתבעת כללי התעופה הבינלאומיים.

הנתבעת טענה כי כבכל שדה תעופה מודרני, מועדי הטיסות והשערים משתנים מעת לעת ואחריות הנוסע לבדוק את השינויים במסכים הפזורים בשדה התעופה. הנתבעת אף הפנתה להתראה המופיעה בכרטיס העלייה למטוס, שיש לעקוב אחר המסכים לווידוא מספר שער העלייה למטוס. לדידה של הנתבעת, התובעת לא עקבה אחר השינויים כנדרש ממנה ועל כן היא נושאת באחריות לכך שלא איתרה את שער העלייה הנכון והחמיצה את הטיסה.

 

דיון והכרעה-

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

אלעד רייך עו"ד
ביטוח
חוזים
נזיקין
צפה בפרופיל
שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל