חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (תל-אביב-יפו) 21932-03-19 - דניאלה יגויין נ' מוסד הטכניון למחקר ופתוח בעמ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (תל-אביב-יפו) 21932-03-19 - דניאלה יגויין נ' מוסד הטכניון למחקר ופתוח בעמ

ת"ק (תל-אביב-יפו) 21932-03-19

דניאלה יגויין

נ ג ד

מוסד הטכניון למחקר ופתוח בעמ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בתל-אביב-יפו

[09.08.2019]

לפני דניאל הורוביץ כבוד השופט

פסק דין

 

1. זו תביעה שהגישה התובעת נגד הנתבעת ע"ס 23,500 ₪, שעילתה דרישה להחזר שכר לימוד עבור קורס סייבר של הנתבעת בו השתתפה התובעת.

2. ביום 29.7.18 הגיעה התובעת לפגישת יעוץ להרשמה לקורס סייבר ואבטחת מידע אצל הנתבעת. בפגישה נאמר לתובעת כי הקורס מותאם לכלל רמות ההשכלה בתחום המחשבים ונאמר לה כי הקורס מותאם גם לתלמידים ללא רקע בכלל.

התובעת הסדירה את מלוא שכר הלימוד בסך 23,500 ₪. כ-13,000 ₪ שילמה התובעת מראש ואת היתרה בסך כ-10,000 ₪ בפריסת תשלומים באשראי עד חודש דצמבר 2019. הקורס החל ביום 23.10.18, בסדרה של 6 שיעורי מבוא לכל החומר שאמורים התלמידים ללמוד במהלך השנה. ביום 16.11.18 החלו שיעורי מבוא מייקרוסופט, אותם העביר המרצה דויד דוידיאן (להלן: "המרצה" או "דויד"). לטענת התובעת, תכנית הלימודים לא היתה מאורגנת, השיעורים הועברו בעל פה, ללא מצגות כמעט וללא סרטוני הסבר ודוגמאות. התובעת לא הצליחה להניב הרבה פירות מחוויתה הלימודית, כך לטענתה, ועד מהרה הבינה התובעת כי תכנית הלימודים לקויה, לא רצינית ולא מקצועית.

לטענת התובעת, המרצה דויד החל להקניט אותה והרשה לעצמו לדבר אליה ועליה בחופשיות מול כל התלמידים ולומר מילים פוגעניות. כך למשל אמר לה דויד: "שבי בשקט, מי שאל אותך בכלל". דויד פנה לידיד של התובעת ללימודים ואמר לו "תרגיע את אשתך". כאשר התובעת הסבירה לדויד שלא נעים לה שהוא משמיץ אותה מול כל הכיתה, הוא צחק. באחד הימים איחרה התובעת לשיעור ודויד העיר לה על כך. לאחר זמן איחרה תלמידה נוספת והוא אמר לה מול כל הכיתה "רק למרוקאים מותר לאחר. שמעת? זה אומר שאת לא מאחרת". עוד אמר דויד "תחייכי קצת מה יש לך יא אשכנזיה את נראית חיוורת".

ביום 7.1.19 פנתה התובעת לרכז של הקורס, עמיר עוז. בשיחה עמו הבהירה התובעת כי היא איננה מעוניינת להמשיך ללמוד בקורס שהמרצה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל
כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל