חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (רמלה) 8118-09-18 - אילן אלהרר נ' אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (רמלה) 8118-09-18 - אילן אלהרר נ' אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ

ת"ק (רמלה) 8118-09-18

אילן אלהרר

נ ג ד

אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברמלה

[02.01.2019]

כבוד השופט אייל כהן

פסק דין

 

הנתבעת, חברה המנהלת קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה, ניהלה על שם התובע קרן השתלמות (להלן: "הקרן").

בכתב התביעה טען התובע כי ביום 31.8.18 הגיע הוא לסניף בנק לאומי במודיעין, על מנת לפרוע את הקרן, שמועד פירעונה 30.8.18, לאחר שנטל הלוואה כנגדה, ואשר מועד פירעונה הוא 2.9.18. לטענתו, בעת שחתם על מסמכי ההלוואה, שלחה נציגת הבנק לנתבעת בקשה לבדיקת קיום עיקולים. בעת ביקורו האמור בבנק, שמע להפתעתו מנציגת הבנק כי קיים עיקול על כספי הקרן וכי לא ניתן לפרעה בשל כך. התובע המשיך ופירט את מסכת הבירורים השונים שביצע באשר לעיקול, למול גורמים שונים; טען כי הנתבעת החזיקה בכספי הקרן שלא כדין וכי נגרמה פגיעה בשמו הטוב בשל מעשיה ומחדליה של הנתבעת. מכאן תביעתו לתשלום סך 33,000 ₪.

בכתב הגנתה, ציינה הנתבעת, בין היתר, כי ביום 1.1.17 קיבל הבנק המתפעל של הנתבעת, בנק לאומי שירותי שוק הון (להלן: "הבנק המתפעל") הודעת עיקול על קופת התובע (להלן: "העיקול"). העיקול התקבל באמצעות המערכת הממוכנת של לשכת ההוצאה לפועל. ביום 3.1.17 הועבר לידי הבנק המתפעל מלשכת ההוצל"פ, באמצעות המערכת הנ"ל, צו לביטול העיקול. לטענת הנתבעת, פרטי צו הביטול לא היו מספיקים לזיהוי החייב. בשל כך שלח הבנק המתפעל ללשכת ההוצל"פ, ביום 4.1.17, הודעת דחייה לפיה לא ניתן לבטל את העיקול במערכות החברה. על אף שלשכת ההוצל"פ קיבלה את הדיווח לפיו צו הביטול לא נקלט, לא נשלח צו ביטול מתוקן על ידה ולפיכך העיקול לא בוטל.

עוד צוין, כי ביום 2.9.18 פנה התובע לנתבעת בבקשה להסיר את העיקול, אך מאחר ולא התקבל בבנק ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח