חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (רחובות) 27382-03-19 - עידן אסקפה נ' רונן חן , פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (רחובות) 27382-03-19 - עידן אסקפה נ' רונן חן

ת"ק (רחובות) 27382-03-19

התובע- שכנגד 1הנתבע

עידן אסקפה

נ ג ד

הנתבע - שכנגדהתובע

הנתבעת שכנגד 2

רונן חן

נגד

ישיר איי.די.איי חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות

[01.03.2020]

לפני הבכיר אייל דוד כב' הרשם

פסק דין

 

 

רקע

1. לפני תביעה עיקרית ותביעה שכנגד, בגין נזקים שנגרמו לרכבי הצדדים, בתאונה שקרתה ביום 12/10/18 בצומת יד אליעזר בנס ציונה.

בתביעה העיקרית מבקש התובע-עידן לחייב את הנתבע -רונן, לשלם לו פיצויים בסך כולל של 10,893 ₪, בגין נזקים שגרמו להשבתת רכבו מסוג שברולט אופטרה (להלן: "הפרטית"), בו נהג אחיו אברהם אסקפה, כתוצאה מפגיעת רכב הנתבע מסוג פולקסווגן טרנספורטר (להלן: "המסחרית") בתאונה.

בתביעה שכנגד מבקש התובע שכנגד -רונן, לחייב את הנתבע שכנגד-עידן ומבטחתו- ישיר איי. די. איי, לשלם לו פיצוי בסך כולל של 4,802 ₪ בגין נזקים עקיפים: החזר השתתפות עצמית בגין נזקי התאונה וירידת ערך. (מטעמי נוחות יכונו הצדדים ונהג הפרטית להלן בשמם הפרטי).

 

תמצית טענות הנתבע -רונן

2. במועד התאונה, הוא נהג במסחרית מכיוון מזרח למערב, מביתו בקיבוץ נצר סירני לנס ציונה. כ-100 מ' לפני צומת יד אליעזר, אותו הוא מכיר היטב, הוא הבחין במופע רמזור ירוק בדרכו שהמשיך גם כשחצה את הצומת. לפני כניסתו לצומת, הוא הביט לצדדים ואז נכנס לצומת כאשר הצומת ריק ואין בו כלי רכב אחרים. הוא נסע ישר והפרטית שהגיעה מכיוון צפון לדרום, נכנסה לצומת אחריו, הגיעה במהירות מימינו וחסמה את דרכו. או אז, הוא בלם את רכבו והסיט את ההגה ימינה, כדי למנוע את ההתנגשות בפרטית.

3. מוקד הפגיעה בפרטית, בצד שמאל בשליש האחורי ואילו במסחרית, בחזית בצד שמאל ובפינה שמאלית קדמית. המסחרית הייתה בהטיה ימינה וזו הסיבה לכך שהפגיעה ברכבים הייתה, "פינה מול פינה". לו היה ממשיך בנסיעתו במנח הקודם, מוקד הפגיעה במסחרית היה לרוחב החלק הקדמי והייתה עלולה חלילה להיגרם פגיעה בנפש. רונן הדגיש כי בטרם נכנס לצומת, הוא היה מרוכז בנסיעתו, לא שוחח בטלפון ולא שמע מוזיקה.

 

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח