חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"ק (נתניה) 43094-02-14 - אליהו אבני נ' דלק מוטורס בע"מ, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"ק (נתניה) 43094-02-14 - אליהו אבני נ' דלק מוטורס בע"מ

ת"ק (נתניה) 43094-02-14

אליהו אבני

נ ג ד

דלק מוטורס בע"מ

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנתניה

[02.12.2014]

כב' השופטת הבכירה אביבה טלמור

פסק דין

 

בפני תביעה כספית במסגרתה עתר התובע לחייב את הנתבעת לשלם סך של 6,367 ₪, שזה הסכום ששילם למוסך מורשה של חברת מאזדה עבור החלפת משאבת הגה ברכבו, רכב מאזדה מס' רישוי 19-436-64 (להלן: "הרכב") וכך גם לחייב את הנתבעת לתת לו התחייבות בכתב לפיה אם תידרש החלפה חוזרת של משאבת הגה ברכבו "בטרם הצטברה נסיעה של 50,000 ק"מ או בטרם חלפו 5 שנים ממועד החלפתה, המוקדם מביניהם, תוחלף המשאבה ללא עלות" וכך גם עתר לחייב את הנתבעת לשלם לו סך של 2,500 ₪ בגין עוגמת נפש שנגרמה לו.

הנתבעת עתרה לדחיית תביעת התובע בציינה שאין לתובע כל עילת תביעה נגדה, אין לה חבות ולא מוטלת עליה אחריות להחזר סכום כספי כלשהו אותו שילם התובע, לטענתו, להחלפת משאבת הגה ברכבו, לא מוטלת עליה אחריות למתן התחייבות עתידית כלשהי לתובע כמבוקש על ידו ולכן יש לדחות תביעתו תוך חיובו בהוצאות.

בעדותו בבית המשפט ציין התובע הדברים הבאים:

"אני הבעלים של רכב מאזדה 3 ספורט מס' רישוי 1943664 מנוע 2000 שנת 2008. רכשתי את הרכב הזה בשנת 2012. הרכב רשום כרכב 2008 במשרד הרישוי. גם אני וגם הבן שלי היינו נוהגים ברכב הזה. כשנה לאחר מועד הקנייה, שעה שהבן שלי ששמו שאול אבני נהג ברכב, הרכב לא הניע את עצמו ועצר בדרך. אני לא הייתי באוטו עם הבן שלי באוטו והבן שלי הזמין את חברת שגריר לסייע בהנעת הרכב. חברת שגריר באה ואיתרה את התקלה שזה הטענת המצבר והרכב הונע. באותו מעמד, לאחר שהרכב הונע והבן שלי רצה להסיע אותו הסתבר שהוא תקוע כי הגה של הרכב תקוע ללא יכולת להזיזו ואז היה צריך להעביר את הרכב למוסך כי שגריר הציע לבן שלי לא להזיז את הרכב ממקומו כי זה מסוכן. הבן שלי הזמין גרר למחרת אותו יום. הזמנו גרר והרכב הועבר למוסך מורשה ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח