חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"פ (תל-אביב-יפו) 39852-12-09 - מדינת ישראל נ' אלי רייפמן, גזר-דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"פ (תל-אביב-יפו) 39852-12-09 - מדינת ישראל נ' אלי רייפמן

ת"פ (תל-אביב-יפו) 39852-12-09

מדינת ישראל

נ ג ד

אלי רייפמן


בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו

[19.09.2011]


כב' השופט דוד רוזן


בשם התובעת - עו"ד ענבר פלש שם טוב

בשם הנתבע - ד"ר עו"ד אלקנה לייסט ועו"ד ניר רהט

 

גזר-דין

 

הנאשם הורשע בשתי עבירות לפי סע' 415 סיפא לחוק העונשין, התשל"ז-1977 (להלן: "החוק"). שתי עבירות לפי סע' 418 סיפא לחוק ושתי עבירות לפי סע' 420 לחוק. הנאשם בהזדמנויות שונות קיבל במרמה מיליוני דולרים, ליתר דיוק 6.3 מיליון דולר. לשם ביצוע העבירות זייף הנאשם מסמכים ועשה בהם שימוש, הכל על פי הנסיבות המתוארות בהכרעת הדין.

התובעת המלומדת, עו"ד ענבר פלש-שם טוב, הדגישה בטיעוניה לעונש חומרת העבירות אותן עבר הנאשם. התובעת המלומדת ציינה שבזמן ביצוע העבירות קיבל הנאשם במרמה למעלה מ- 25 מיליון ₪ משלושה גורמים אותם הטעה והוליך שולל, מרמה שהובילה לקופתו את מיליוני הדולרים, ששקעו ונעלמו במצולות בליווי גיבוב מיני דברים והסברים של הנאשם.

הכרעת הדין מתארת אופן ביצוע מעשי המרמה על ידי הנאשם. הנאשם זייף מסמכים והבטיח דברים בהם לא עמד. הנאשם נטל הכספים ועד היום, בנקוף השנים לא השיבם, ולא ברור אם בעתיד יהיה בכוחו להשיב הכסף או חלקו.

הנאשם ביצע מעשי המרמה תוך שימוש במוניטין של איש עסקים מוכשר ומצליח בדרכו. הנאשם פעל על בסיס מיומנות שאין ממנה תוך שימוש בעורכי דין ובמנהלות של חברה מצליחה ובעלת שם נכבד מוכר בארץ ובעולם.

הנאשם נטל במרמה סכום עתק של כסף. עד תביעה מר יצחק ווינהאוז, מנהל קרן Double U Trading, אשר הלוותה לנאשם סך 3 מיליון דולר, סיפר בבית המשפט כי הקרן ניזוקה קשות ממעשיו של הנאשם. לדבריו, המדובר בקרן שהוקמה על ידי עשרות חוסכים שהשקיעו את מיטב כספם בקרן על מנת לשמר אותו, ולאחר שהקרן "נעקצה" בידי הנאשם, המשקיעים הביעו חוסר אמון בו כמנהל הקרן ועתרו לפדות את כספם, והעד נאלץ לממש את המניות במחירי הפסד כך, שהמשקיעים קיבלו רק חלק מכספם. העד תיאר את הנזק הקשה שגרם הנאשם לחברה, לו אישית ולאנשים פרטיים רבים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

איילת חן עו"ד
הוצאה לפועל
משפחה
פלילי
צפה בפרופיל
אלעד רייך עו"ד
ביטוח
חוזים
נזיקין
צפה בפרופיל