חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (תל-אביב-יפו) 4590-10-18 - מתתיהו מכטייב נ' אלנה קון פרישן, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (תל-אביב-יפו) 4590-10-18 - מתתיהו מכטייב נ' אלנה קון פרישן

ת"א (תל-אביב-יפו) 4590-10-18

מתתיהו מכטייב

עו"ד על ידי ישי דב גלילי

נ ג ד

אלנה קון פרישן

עו"ד על ידי דיויד מור

בית משפט השלום בתל-אביב-יפו

[21.04.2020]

לפני נמרוד אשכול כבוד השופט

פסק דין

 

רקע עובדתי והמחלוקת בין הצדדים

1. התובע הגיש לביצוע, בלשכת ההוצאה לפועל בתל-אביב, שיק מספר 0024 על סך 155,000 ₪ ליום ערך 18.6.2018 (להלן: "השיק"), משוך על ידי הנתבעת. השיק הוצג בבנק וחזר מהנימוקים הבאים: "חתימת המושך אינה תקינה" וכן "השיק סורב".

2. הנתבעת הגישה התנגדות לביצוע השטר. בבקשתה ציינה כי היא מכירה את התובע מספר שנים. ההיכרות החלה כאשר עבדו באותו מקום עבודה בתחנת כיבוי אש בת-ים/חולון. התובע שימש באותה תקופה כמפקד התחנה והנתבעת שימשה כאם הבית. בהמשך ציינה כי בין המשפחות היו יחסי ידידות. כן פירטה הנתבעת כי ביצעה עבודות בית בביתו של התובע, ניקתה את המדרגות ובשלב מסוים, לאור מחלת אשתו ז"ל של התובע, עבדה כמבשלת בביתם של התובע ואשתו עד למות אשתו, וזאת במשך 3 שנים. לטענת הנתבעת, התובע ביקש לפני מספר שנים ללוות ממנה כספים והיא העבירה לו, בשנת 2018, כספים כמפורט בתצהיר ובמסמכים הנלווים. בהקשר זה מפרטת הנתבעת, כי התובע סחט ממנה סכום כולל של כ-70,000 ₪, הסכום שהעבירה לו כמפורט לעיל, איים עליה כי יגיע למקום עבודתה, ילבין פניה ברבים ויביאה עד כדי מצב שתאבד בגללו את מקום עבודתה ומקום פרנסתה (ראה סעיף 9 ו-11 לתצהיר ההתנגדות).

3. בכל הנוגע לשיק נשוא ההליך, טענה הנתבעת כי:

"... בשנת 2010 התקלקלה מכונת הכביסה בביתי והזוכה, אשר בתקופתו היה עוד חבר המשפחה, הציע לי כי יילך הוא וירכוש בעבורי מחברו מכונה כביסה חליפית. אשר על כן, מסרתי לידיו חמישה שטרות ריקים, אשר נמסרו לזוכה כנגד הבטחתו כי מכונת הכביסה הנ"ל תשולם בדרך של תשלומים ובאמצעות השטרות הריקים אשר מסרתי לידיו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח