חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (רחובות) 1622/99 - אלום נרקיס בע"מ נ' גוהסי רחמים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (רחובות) 1622/99 - אלום נרקיס בע"מ נ' גוהסי רחמים שלום רחובות

ת"א (רחובות) 1622/99

אלום נרקיס בע"מ

נ ג ד

גוהסי רחמים


בית משפט השלום רחובות

[19.07.2001]


כבוד השופט הרן פינשטין


בשם התובעת – עו"ד מ. מילמן

בשם הנתבע – עו"ד י. תנעמי

 

פסק דין

 

1.    רקע

עניין לנו בתביעה של אלום נרקיס בע"מ (להלן:"התובעת") לביצוע שטר חוב סך 26,960 ₪ (להלן:"השטר"), ובהתנגדות לביצוע זה, מטעם מר רחמים גוהסי (להלן:"הנתבע"), בטענה כי מדובר בשטר בטחון בלבד.

עוד בטרם אדון בסוגיות הנטענות לגופו של עניין, אקדים ואומר כי גבולות המחלוקת צומצמו ע"י כבוד הרשמת הדסה אסיף בהחלטתה מיום 17.01.99 כך שהנתבע רשאי להתגונן ביחס לסכום של 20,000 ₪ בלבד. (הדבר נובע משניים: ראשית, הודאת הנתבע בחוב בסך 4,528 ₪ ולעניין זה ראה החלטת הרשמת בבש"א 2246/98, ושנית הודאתה של התובעת בטעותה בסך 2,378 ₪ וראה סעיף 13 לתצהירו של מר דוד נרקיס מיום

 22.03.00).

2.    עמדת התובעת

ראשית, טוענת התובעת כי במקרה דנן, נטל ההוכחה חל על הנתבע, שכן הוא מבקש להוכיח כי התובעת, היא אוחזת השטר, אינה רשאית לתבוע על-פיו, כך שלמעשה חל בענייננו הכלל של "המוציא מחברו עליו הראיה". כהוכחה צרפה התובעת שורה של פסקי -דין , המעבירים את הנטל במקרה כגון זה, ואדון בהם בהמשך. (ראה פסקאות 2 - 8 לסיכומי התובעת).

בהתבסס על האמור לעיל, ממשיכה התובעת וטוענת כי נטל הראיה על הנתבע להוכיח שהקניה בסך 20,000 ₪ נעשתה ע"י חברת ה.ד.ר (להלן:"החברה" או "הדר"), ללא כל קשר לנתבע, ולכן התובעת פעלה שלא כדין בחייבה את כרטיס הלקוח של הנתבע ובפרעונה את שטר החוב שלו לאחר שהשיק מטעם חברת הדר חולל.

אלא מאי? לדידה של התובעת, הדבר לא עלה בידיו של הנתבע. התובעת סומכת מסקנתה זו על חוסר הגינותו של הנתבע, שמתבטא כבר במתן שטר החוב ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח