חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (ירושלים) 407-10-17 - חברת החשמל לישראל בעמ נ' טל-אל איסוף ומיחזור בע"מ ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (ירושלים) 407-10-17 - חברת החשמל לישראל בעמ נ' טל-אל איסוף ומיחזור בע"מ ואח'

ת"א (ירושלים) 407-10-17

חברת החשמל לישראל בעמ

נ ג ד

1. טל-אל איסוף ומיחזור בע"מ

2. מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

בית משפט השלום בירושלים

[07.04.2019]

כבוד סגנית הנשיא דורית פיינשטיין

פסק דין

 

1. התובעת טוענת כי מנוף לאיסוף גזם, שהיה מותקן על משאית של הנתבעת 1 פגע בכבל פלדה של חברת החשמל, קרע אותו, וכתוצאה מכך עמוד חשמל שהיה מעוגן בזכות הכבל, נפל ואספקת החשמל הופסקה למספר שעות. חברת החשמל טוענת כי עלות תיקון הנזק שנגרם כתוצאה מהאירוע עומדת על כ- 93,000 ₪ וזאת בהתאם לתעריפי רשות החשמל.

2. הנתבעת 1 היא חברה לאיסוף ומחזור ולטענת כבל הפלדה לא היה מתוח דיו בשל תחזוקה לקויה, וכך הוא פגע במשאית כשזו נסעה ברחוב. לטענת הנתבעת 1 המנוף של המשאית היה סגור, וממילא אין הוא גבוה דיו כדי לפגוע בכבל, בעת שזה מתוח. על כן טוענת הנתבעת 1 כי אין לה אחריות לקרות התאונה ולנזקי התובעת. כמו כן הנתבעת חולקת על גובה הנזקים להם טוענת התובעת, והיא אף הביאה שתי חוות דעת בעניין זה.

3. הנתבעת 2 היא חברת הביטוח שביטחה את המשאית של הנתבעת 1 במועד קרות האירוע.

 

שאלת החבות:

4. נהג המשאית העיד כי הוא נושא ברחוב בן זכאי בירושלים, לפחות פעמים בשבוע, ועוברות בו משאיות רבות ואוטובוסים ומעולם לא קרה שכבל פלדה פגע במשאית. הנהג אף העיד כי נסע עם המשאית כאשר המנוף במצב סגור והכבל שהיה נמוך מדי פגע בו.

5. כפי שהתברר מעדות הנהג ועובדי הנתבעת 1 במידה והנהג נסע עם מנוף פתוח, הרי שהוא גם פעל בניגוד לנהלי הבטיחות וגם ייאלץ להשתתף בעלות הפעלת הביטוח של הנתבעת 2. מכאן שאני מייחסת אמינות נמוכה לעדותו.

6. מטעם התובעת הוזמן לעדות מר איווס, שמתגורר בקרבת מקום , ובזמן האירוע ישב עם חבר על המדרכה הנגדית בסמוך לתחנת טוטו, ושתה קפה. מר איוויס העיד כי ראה את המשאית יוצאת משטח המרכז המסחרי עם מנוף פתוח, וכשתי דקות לאחר מכן שמע פיצוץ חזק וראה את המשאית עם מנוף פתוח והכבל של חברת החשמל מונח עליה. מר איוויס אישר כי לא ראה את רגע התאונה, אך די בסמיכות הזמנים כדי לאפשר לבית המשפט ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח