חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 559/00 - י.ב.ג.ל ניהול והשקעות 1997 בע"מ נ' מכללת איסט לונדון השלוחה בישראל ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (חיפה) 559/00 - י.ב.ג.ל ניהול והשקעות 1997 בע"מ נ' מכללת איסט לונדון השלוחה בישראל ואח' מחוזי חיפה

ת"א (חיפה) 559/00

י.ב.ג.ל ניהול והשקעות 1997 בע"מ

נ ג ד

1. מכללת איסט לונדון השלוחה בישראל

2. חיים שרון

3. שאול אריך

4. אמיר בירמן( צד ג')

5. דרור יגר

6. אילן גבעון


בית משפט מחוזי חיפה

[15.08.2005]


כב' השופט יצחק עמית


בשם התובעת - עו"ד איימן אבו ריא

בשם הנתבעים - עו"ד נמרוד בכר ואח'

בשם צד ג' 4 - עו"ד איימן אבו רייא

פסק דין

 

עניינה של תביעה זו בהסכם למכירת מניות בחברה, שבו נכללה התחייבות לשלם למוכר "דמי ייעוץ". המחלוקת בין הצדדים נסבה על טיבם ומהותם של דמי הייעוץ ומי התחייב לשלמם, החברה או רוכש המניות.

 

הנפשות הפועלות ותמצית העובדות הצריכות לעניין

1.    הנתבעת מס' 1 (להלן: "החברה") עסקה בזמנים הרלוונטיים לתביעה, בהפעלת מכללה ללימוד משפטים, מכוח רשיון שקיבלה מאוניברסיטת איסט לונדון שבאנגליה. מחצית ממניות החברה הוחזקו על ידי התובעת (להלן: "יבגל"), ולה שלושה בעלי מניות והם: יגר, גבעון ואמיר בירמן (להלן: "בירמן"), שהוא הדמות הדומיננטית והרוח החיה במחזה שבפנינו. המחצית השנייה של מניות החברה, הוחזקה על ידי אחד בשם סתון גיל (להלן: "סתון"), שאשתו עבדה במכללה. סתון לא החזיק במניות בעצמו, אלא באמצעות נאמן בשם זמבי קלמן, אך לשם הנוחות, נתעלם מהחזקת המניות על ידי אותו קלמן. בירמן וסתון שימשו כדירקטורים בחברה.

סתון הביא את הכסף ובירמן הביא את הידע, הקשרים והכישורים שנדרשו להקמתה של המכללה. כשנה לאחר שהחלו לפעול במשותף, נוסדה החברה, אך כבר כעבור שנה נתברר, שהסכום של כרבע מליון ₪, שהושקע על ידי סתון, הוא כטיפה בים, נוכח ההשקעה הכספית הכבדה הנדרשת לצורך הקמתה של המכללה והפעלתה. על רקע זה, על רקע הקשיים הכספיים של החברה, ועל רקע חילוקי דעות בין סתון לבירמן (עמ' 14) ביקש סתון לפרוש מהחברה, ובירמן תר אחר משקיע אחר תחתיו.

2.    אחד הסטודנטים בשנה א' במכללה, היה איש עסקים בשם שאול אריך, הוא הנתבע מס' 3 (להלן: "אריך"). בירמן פנה לאריך והציע לו להשקיע בחברה. בין השניים הוסכם, שאריך ירכוש את מניות החברה מיבגל ומסתון, ולאחר מכן יעביר מחצית המניות לבירמן, כך שבסופו של יום, אריך ובירמן יחזיקו במניות החברה בחלקים שווים. על פי הסכמה זו, אריך היה אמור להשקיע את הכסף הנדרש לשם רכישת המניות ולשם הפעלת המכללה, ובירמן היה אמור לנהל את החברה.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח