חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (חיפה) 16799-10-16 - דוד נאמן נ' מיכאל קריבצ'יקוב, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ת"א (חיפה) 16799-10-16 - דוד נאמן נ' מיכאל קריבצ'יקוב

ת"א (חיפה) 16799-10-16

דוד נאמן

ע"י ב"כ עו"ד גיא יעקב ואח'

נ ג ד

מיכאל קריבצ'יקוב

ע"י ב"כ עו"ד אלכס פטקין ואח'

בית משפט השלום בחיפה

[06.09.2019]

כבוד השופט אייל דורון

פסק דין

 

תביעת לשון הרע, בגין פרסום באינטרנט של צרכן בחנות ירקות.

1. זוהי תביעה לפיצוי כספי בסך של 140,900, מכוח חוק איסור לשון הרע, התשכ"ה- 1965 (להלן: "החוק"). התובע הוא בעל חנות לממכר פירות וירקות בנהריה. הנתבע היה עולה חדש מרוסיה שנהג, יחד עם זוגתו, לרכוש פירות וירקות בחנותו של התובע.

2. ביום 30.8.16 פרסם התובע "פוסט" ברשת פייסבוק בתוך קבוצה המנוהלת בשפה הרוסית ומכונה "נהריה שלנו" בה חברים דוברי רוסית (להלן: "הפרסום" או ה"פוסט"). הפוסט נכתב אף הוא ברוסית. התובע הגיש תרגום של הפוסט, שהנתבע לא חלק על נכונותו, כלהלן:

"לא מזמן קרה אירוע קטן ולא נעים. מול "קשת" ממוקם שוק ירקות ובחלקו שמופנה כלפי "קשת" יושב גבר נחמד. אפילו אשתי (שרואה בכל דבר טעויות אקראיות) שמה לב ל"טעויותיו" הקבועות במחירים (הוא לוקח יותר כסף מאשר רשום בתווית) וכו'. אבל היא בכל זאת שוב הלכה לשם. היום, אחרי שהיא שוב תפסה אותו על החם הוא תיקן את המחיר אבל התשלום בכרטיס בוצע פעמיים. כמובן שמיד קיבלנו הודעה. חזרנו, הראינו את המסרונים. הוא הביט בנו בעיניים תמימות, הראה לנו קבלה אחת ואמר שאנו יכולים לנסות למצוא בפח אשפה שלו קבלה שנייה על אותו סכום. הבנק שלנו אשם בכך (כן, התברר שהוא יודע מי אשם והוא אפילו לא מתאר לעצמו שבנק הוא לא דוכן בו הפקידים עושים בזלזול מה שבא להם, אלא ארגון גדול עם מיליון עסקאות אותן אף אחד לא יכול לראות, הכול נעשה באופן אוטומטי בתוכנה מקוונת). בקיצור, המוכר שנתפס על החם סירב להחזיר לנו את הכסף ו'תעשו מה שאתם רוצים'- משום מה הבנו את זה למרות שאנו לא שולטים היטב בשפה העברית. הסכום לא גבוה- 55 ש"ח אבל החוצפה מרגיזה. בן אדם חושב בכנות שניתן להתנהג כך לקונים והוא לא ייענש. הוא אפילו לא ניסה לברר את העניין, דבר שטבעי בטעות אקראית. לכן:

אם תגיעו לאדם זה (למרות ששנה שלמה קנינו בשוק זה אצל מוכרים מעבר לפינה והם לא עשו "טעויות" כאלה כפי שהוא תמיד עשה אז עדיף ללכת עוד כמה צעדים) תעקבו בתשומת לב אחרי ידיו- מה הוא שוקל, באיזה מחיר וכמה תשלומים הוא מבקש.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח