חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ת"א (בת-ים) 4689-05-19 - דוד זדה מירזה נ' רוזה חב להשקעות ולנאמנויות בע"מ ואח' ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ת"א (בת-ים) 4689-05-19 - דוד זדה מירזה נ' רוזה חב להשקעות ולנאמנויות בע"מ ואח' ואח'

ת"א (בת-ים) 4689-05-19

דוד זדה מירזה

נ ג ד

1. רוזה חב להשקעות ולנאמנויות בע"מ ואח'

בית משפט השלום בבת-ים

[26.03.2020]

כבוד השופט יגאל נמרודי

החלטה

 

התובע דיווח על אודות תמונת המצב הנוכחית בקשר עם מסירת התביעה לנתבעים. הוא עתר בבקשה לקבוע מועד דיון מקדמי, תוך התחשבות בלוח הזמנים שנדרש לאפוטרופוס הכללי לקבלת צו ניהול בעניינם של נתבעים נוספים.

מהדיווח עולה כי חלה התקדמות. עם זאת, הדרך עוד ארוכה. דיון ייקבע רק לאחר מסירת התביעה לכלל הגורמים, הגשת כתבי הגנה מטעמם או חלוף המועד להגשת כתבי הגנה.

תביעה לפירוק שיתוף, פעמים רבות, היא תביעה שאינה מורכבת. אלא שלא ניתן יהיה לקדמה ללא ביצוע מסירות. ביצוע המסירות בתביעה הנוכחית הוא מהלך מורכב. יינתן לתובע פרק זמן ארוך, יחסית, לקידום המסירות. עם זאת, אני מבהיר כי בהיעדר מסירות גם במהלך פרק הזמן שייקבע (בשלב זה, בין היתר, בהינתן מצב החירום, איני קוצב מועד), לא יהיה מנוס מלשקול להורות על מחיקת התביעה, עד אשר ישלים התובע את מלאכת האיתור (שהיא כשלעצמה עשויה להיות מורכבת, במיוחד אם האפוטרופוס הכללי לא ימונה לנהל את הנכסים של הנתבעים (כמפורט להלן)).

אני מסב את תשומת לב התובע, ובעלי הדין האחרים, לקושי נוסף שיש ליתן אליו את הדעת: לא ניתן יהיה לקדם הליכי פירוק שיתוף, אם הרישום בלשכת רישום המקרקעין לא ישקף את זהותם העדכנית של בעלי הזכויות. היינו, לדוגמה, אם קרן אלדר לא תשלים את הרישום על שמה או אם קיים בעל זכויות שנפטר, זהות יורשיו תתברר אולם הרישום על שמם לא יוסדר - גם אז הליכי פירוק השיתוף לא יוכלו להתקדם, שהרי הליך של פירוק שיתוף חייב להסתיים ברישום הזכויות על שם הקונה, ולצורך האמור, ככלל, יש להסדיר את שרשרת ההעברות והרישומים לפני הליך המכירה.

רשימת הנתבעים ונתוני המסירה:

מס' נתבע

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח