חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > פש"ר (חיפה) 28946-04-17 - אליהו ארביב - להלן: "החייב" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר", החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
פש"ר (חיפה) 28946-04-17 - אליהו ארביב - להלן: "החייב" נ' הכונס הרשמי מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר"

פש"ר (חיפה) 28946-04-17

אליהו ארביב - להלן: "החייב"

נ ג ד

הרשמי הכונס מחוז חיפה - להלן: "הכונ"ר"

עו"ד עברון אייל - להלן: "המנהל המיוחד"

בית המשפט המחוזי בחיפה

[13.09.2019]

כב' השופטת רבקה איזנברג

החלטה

 

1. לאחר ששקלתי את טענות המנהל המיוחד וטענות החייב, שוכנעתי כי אין לקבל את הטענה כאילו די בהמצאת צו הכינוס לתיקי ההוצל"פ..............

אמנם לכאורה יש בהמצאה לתיק הוצל"פ כדי להביא לידיעת הנושה.

יחד עם זאת, כפי שכבר הובהר בפסיקה וראה רע"א 8855/14 זקי דבריקו נ' עו"ד שלמה הנדל ואח', אין בהמצאה לתיק ההוצל"פ כדי להבטיח בכל מקרה ידיעה של הנושה על ההליך:

".... אכן, על הנושה לעקוב אחר סטטוס התיק והחוב בלשכת ההוצאה לפועל, אולם המבקש הינו נושה פרטי, ללא אמצעים מיוחדים, אשר זכה בסכום נכבד בתיק הוצאה לפעול לפני למעלה מעשור, ופעל במשך שנים למיצוי זכויותיו עד שהגיע למצב בו "אספו כוחותיו" המשפטיים. ניתן אפוא להבחין בין נושה שחובו התגבש לא מכבר ואך החל בנקיטת הליכי הוצאה לפועל, לבין נושה שבחלוף השנים ובחלוף הליכים "תש כוחו" והוא חדל ממעקב צמוד אחר סטטוס התיק בהוצאה לפועל. אף יש להבחין בין חזקת הידיעה של גוף גדול דוגמת בנק, לבין חזקת הידיעה של נושה פרטי שאמצעי המעקב שלו מוגבלים, ועל כן חזקת הידיעה שלו מצומצמת יותר (עניין רותם; רע"א 9181/08 הבנק הבינלאומי הראשון לישראל בנ"מ נ' נשר נפתלי מנהל מיוחד לנכסי החייב, [פורסם בנבו] פסקה 9 (29.1.2009) (להלן: עניין נשר))".

מאחר שאין בהמצאה לתיק ההוצל"פ להבטיח ידיעה של הנושה, נקבע במפורש בצו הכינוס במקרה דנן כי "החייב ימציא החלטה זו בדואר רשום עם אישור מסירה לכל תיקי ההוצל"פ המתנהלים כנגדו, וכן לנושים עצמם (בין אם פתחו תיק הוצל"פ ובין אם לאו".

2. במקרה דנן, עולה מתגובת החייב כי מדובר ב 12 נושים בלבד, לגביהם אין ברשותו אישורי מסירה ,זאת אף שצווי הכינוס ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח