חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"מ (ירושלים) 53519-06-14 - המכון האמריקאי לחקר ארץ הצבי בע"מ נ' הממונה על מחוז ירושלים - משרד הפנים, פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"מ (ירושלים) 53519-06-14 - המכון האמריקאי לחקר ארץ הצבי בע"מ נ' הממונה על מחוז ירושלים - משרד הפנים

עת"מ (ירושלים) 53519-06-14

המכון האמריקאי לחקר ארץ הצבי בע"מ

ע"י ב"כ עו"ד מיכאל דקר ואח'

נ ג ד

הממונה על מחוז ירושלים - משרד הפנים

באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)

בית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים

[07.10.2014]

לפני ד"ר יגאל מֶרזל כב' השופט

ע"י ב"כ עו"ד יעקב פונקלשטיין

פסק דין

 

1. לבית משפט זה הוגשה ביום 26.6.2014 העתירה שבכותרת. התבקש בה להורות למשיב להכיר לעותרת הכרה כ"מוסד דת" וזאת על פי סעיפים 4(א) ו-14 לפקודת מסי העיריה ומסי הממשלה (פיטורין), 1938. נטען בעתירה, שהעותרת מנהלת סמינר ללימודי תיאולוגיה ודת נוצריים להכשרת כוהני דת לעבודתם בקהילה הנוצרית פרוטסטנטית. העותרת, כך נטען, היא מוסד דתי לסטודנטים, בעיקר מחו"ל. סטודנטים אלה משתתפים בלימודים כאמור במכון כחלק אינטגרלי ובלתי נפרד כהכשרתם ככוהני דת במוסדות שונים ברחבי העולם.

2. העותרת ציינה עוד בעתירתה, שעוד בשנת 2006 היא הגישה בקשה לממונה על מחוז ירושלים להכיר בה בהתאם לפקודת הפיטורין - כ"מוסד מתנדב לשירות הציבור". אך בקשה זו נדחתה. בהמשך פנתה העותרת בבקשה להכיר בה כמוסד חינוך אך גם בקשה זו נדחתה (בשנת 2007). העותרת מוסיפה וטוענת שהיא שלחה בשלהי 2007 בקשה נוספת להכיר בה כ"מוסד חינוך" בהתאם לסעיף 4 לפקודת הפיטורין. לפי הטענה בקשה זו כלל לא נענתה. הבקשה האחרונה שהגישה העותרת הייתה ביום 18.11.2013 וזאת "לאור התפתחויות במצב המשפטי הרלבנטי לסמינרים המנוהלים על ידי מוסדות דת". היא ביקשה להכיר בה כמוסד דת המפעיל סמינר. בהחלטה מיום 16.2.2014 - שדחתה את הבקשה - נקבע שהעותרת אינה מוסד העוסק בהכשרת כוהני דת ולכן היא אינה "מוסד דתי" המפעיל "סמינר" לפי הפטור הרלבנטי שבפקודה. ועוד צוין בהחלטה, שאין מקום למתן הפטור היות שהדבר מביא להכבדת נטל הארנונה על תושבי הרשות המקומית ונדרשת לפיכך זיקה בין פעילות המוסד לבין הרשות המקומית (נספח י"א לעתירה). לבסוף צוין בהחלטה, שנושא הזיקה לרשות המקומית תלוי ועומד לפני בית המשפט בדנ"מ 6673/12 עטרת בנות ירושלים נ' משרד הפנים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

שמעון ריינר משרד עורכי דין
הוצאה לפועל
חוזים
מקרקעין
צפה בפרופיל
עוז צמח משרד עורכי דין
אזרחי
הוצאה לפועל
מקרקעין
צפה בפרופיל