חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עת"א (חיפה) 43787-01-20 - רמזי אלסעדוניה, נ' שרות בתי הסוהר ואח', פסק דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עת"א (חיפה) 43787-01-20 - רמזי אלסעדוניה, נ' שרות בתי הסוהר ואח'

עת"א (חיפה) 43787-01-20

רמזי אלסעדוניה, (אסיר)

נ ג ד

1. שרות בתי הסוהר

2. מדינת ישראל

בית המשפט המחוזי בחיפה

[11.02.2020]

בפני רון שפירא כב' הנשיא

פסק דין

 

הרקע לעתירה וטענות הצדדים בתמצית:

בפני עתירת אסיר שהגיש העותר, זאת בגין סירובו של המשיב לאשר יציאותיו של העותר לחופשות ממאסרו.

העותר מרצה מאסר בבית סוהר קישון למשך 17 חודשים החל מיום 14.04.19 בגין עבירות של סיוע לייצור נשק והחזקת נשק (יצור מטעני חבלה). מסווג לקטגוריה ב/1. זהו מאסרו הראשון.

העותר טוען כי סיים לרצות למעלה ממחצית עונשו והינו עומד בתנאים הנדרשים לצורך יציאה לחופשה. נטען כי התנהגותו בין כתלי בית הסוהר חיובית מאוד ולא נרשמו לו דו"חות משמעת וכי הוא משולב במסגרות השונות ופעיל באופן חיובי. נטען כי גורמי הטיפול מתארים אותו כאסיר חיובי וממושמע. כן נטען כי אינו משתייך לכנופיית פשע ולא לארגון או משפחה המשויכת לעולם הפלילים ולכן לא ברורה התנגדות המשיב ליציאתו לחופשה. נטען כי המידע הסודי שמציג המשיב אינו מעודכן ואין מידע טרי מהעת האחרונה שמצדיק התנגדות המשיב ליציאה לחופשה.

המשיב טוען כי בקשתו של העותר ליציאה לחופשות נבחנה ביום 03.11.19 והוחלט לדחותה בשל התנגדות משטרת ישראל. נטען כי על פי פקודת הנציבות 04.40.00 העוסקת בחופשות אסירים, אסיר המסווג לקטגוריה ב/1 הינו אסיר שיציאתו לחופשה מותנית באישור משטרת ישראל. נטען כי בהמשך לדיון שהתקיים בעניינו של העותר בעתירה קודמת אשר נדחתה (עת"א 17117-08-19), נערכה בחינה מול יחידת השטח במשטרה בנוגע לאפשרות הוצאת העותר לחופשה בתנאי הרחקה ולאחר היוועצות עמדת משטרת ישראל עומדת בעינה והם מתנגדים להוצאתו לחופשות, אף לא בתנאי הרחקה. לביהמ"ש הוגשה חוות דעת גלויה של מ"י וכן חומר חסוי ועמדת יחידת השטח. נטען כי מדובר באסיר אשר הורשע במסגרת פרשיה, דבר המעיד על היקף פעילותו הפלילית. כן נטען כי בתקופה שבין שחרורו ממעצר (מרץ 18) ועד לכניסתו למאסר הנוכחי (אפריל 19) שהה העותר במעצר בית בתנאים מגבילים ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח