חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עש"א (ירושלים) 47619-07-18 - יוסף יצחק צוקרמן נ' בנק ירושלים בע"מ ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
עש"א (ירושלים) 47619-07-18 - יוסף יצחק צוקרמן נ' בנק ירושלים בע"מ ואח'

עש"א (ירושלים) 47619-07-18

יוסף יצחק צוקרמן

נ ג ד

1. בנק ירושלים בע"מ

2. עו"ד עמנואל צנטלר

3. בנימין שלו

5. ורדה שלו

בית משפט השלום בירושלים

[06.01.2019]

בפני גד ארנברג, סגן הנשיא כב' השופט

פסק דין

 

בפני ערעור על החלטת כב' רשם ההוצאה לפועל ערן אביטל שבה נדחתה התנגדותו של המערער לאשר את מכירת הדירה נשוא תיק ההוצאה לפועל.

נגד המערער נפתח תיק הוצל"פ בגין כך שלא שילם לבנק - המשיב - את ההלוואה שנטל מהבנק. כנגד ההלוואה נרשמה משכנתה לזכות הבנק על דירה של המערער המצויה ברח' רמברנדט 7/6 בתל אביב גוש 6217 חלקה 31516 (להלן: "הדירה").

משלא שולמה ההלוואה גם לאחר פתיחת ההליך מונה ב"כ הבנק, עו"ד צנטלר ככונס נכסים על מנת לממש את המשכנתא באמצעות מכירת הדירה.

ההחלטה על מינויו של עו"ד צנטלר ככונס נכסים ניתנה ביום 20.12.17. בעקבות המינוי פנה כונס הנכדים לשמאי מקרקעין על מנת שישום את ערך הדירה שנישומה בסכום של 3.4 מיליון ₪ ובמימוש מהיר 2.89 מיליון ₪. השומה הועברה למערער. משלא הומצאה שומה אחרת או טענה כלשהי מצד המערער פרסם כונס הנכסים את הדירה בעיתונות ובאמצעים נוספים. הדירה הוצגה לרוכשים פוטנציאלים וניתנו 3 הצעות לרכישתה. המציעים זומנו להתמחרות שנערכה ביום 19.6.18 בה הציעו ה"ה בנימין וורדה שלו סכום של 3.2 מיליון ₪ ונחתם איתם הסכם שהיה כפוף לאישור רשם ההוצל"פ. המערער עצמו הוזמן להתמחרות אך בחר שלא להתייצב אליה, תחת זאת הגיש בקשה לכב' הרשם שלא לאשר את המכר תוך שהוא מציע בבקשתו למכור נכס אחר שבבעלותו ולהחזיר תוך זמן קצר את החוב נשוא תיק ההוצל"פ. המערער טען כי בבעלותו דירה אחרת ברח' שטרוק 8 בתל אביב שאותה הוא מבקש למכור ב- 3 מיליון ₪ שמתוכם יחזיר את החוב נשוא תיק ההוצל"פ שעמד לדבריו על סכום של פחות מ- 1.3 מיליון ₪. לדבריו, מי שהיה מעוניין לרכוש את הדירה ברח' שטרוק קיבל כבר אישור עקרוני של בנק טפחות למשכנתה.

כב' הרשם דחה את בקשת המערער וביום 21.6.18 נתן 2 החלטות האחת שדחתה את התנגדות המערער לאישור המכר והשניה שאישרה את המכר לה"ה שלו.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח