חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > עב' (תל-אביב-יפו) 7884/04 - אלברטו רג'ינה נ' כהן זולי ואח',  
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
עב' (תל-אביב-יפו) 7884/04 - אלברטו רג'ינה נ' כהן זולי ואח'

עב' (תל-אביב-יפו) 7884/04

אלברטו רג'ינה

נ ג ד

1. כהן זולי

2. מזרחי כרמלה


בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב-יפו

[15.11.2006]


כב' השופטת מיכל לויט

נ.צ. מר עמיר

נ.צ. מר גמליאל


בשם התובעת - עו"ד רונקין יואב

בשם הנתבעות - עו"ד קורי שמעון

 

פסק - דין

 

1.    בפנינו תביעה לתשלום הפרשי שכר מינימום; גמול עבודה בשעות נוספות ובשעות המנוחה; פדיון דמי הבראה וחופשה שנתית; פיצויי פיטורים ופיצויי הלנה בגינם; יתרת שכר וכן לפיצויי הלנת שכר מולן, בגין איחורים נטענים בתשלום שכרה של התובעת מידי חודש.

2.    התובעת, עובדת זרה, אזרחית הפיליפינים, הועסקה על פי הנטען על ידי הנתבעות כעובדת סיעודית עבור הנתבעת 1, כאשר בתה, הנתבעת 2, היתה בכל התקופה הרלבנטית לתביעה, יחד עם הנתבעת 1, מעסיקתה של התובעת ומי שבפועל שילמה את שכרה.

3.    בתצהיר עדותה הראשית פירטה התובעת כי הועסקה אצל הנתבעות החל מיום 8.4.03 ועד ליום 20.4.04, כעובדת סיעודית של הנתבעת 1 ולמעט ביומה החופשי התגוררה בביתה של הנתבעת 1.

עוד פירטה כי הועסקה על ידי הנתבעות 6 ימים בשבוע, מיום ראשון בשעה 19:00 ועד יום שבת בשעה 19:00, כך שניתן לה יום חופשי אחד במשך השבוע, היינו, ממוצאי שבת ועד יום ראשון בשעה 19:00.

לעדותה, היקף עבודתה היומי היה מהשעה 08:00 בבוקר ועד 21:00 בערב, כאשר אף הפסקות הצהריים נמנעו ממנה לעיתים קרובות מאחר והיתה צריכה לטפל בנתבעת 1 אשר לרוב לא היתה ישנה בצהריים. לטענתה, לעיתים קרובות היתה צריכה לשרת את הנתבעת 1 לאחר 21:00 בערב ובמשך שעות הלילה המאוחרות, שכן הנתבעת 1 היתה זקוקה למים ותרופות. אף בשעות בהן הנתבעת 1 נחה, היה עליה לפקח עליה ולעמוד לרשותה כך שנדרשה להישאר בבית לידה.

במסגרת עבודתה נדרשה התובעת לעדותה לעסוק בעבודות סיעודיות עבור הנתבעת 1 אשר בשל גילה המתקדם (84) ובשל מחלתה היתה זקוקה לסיוע צמוד. כך היתה הנתבעת 1 זקוקה לסיועה הצמוד בביצוע פעולות היומיומיות כגון הליכה, רחצה, הכנת אוכל בבוקר ובערב, סיוע בלבוש, החלפת חיתולים, קניות, ביצוע מסאז'ים וכיוצ"ב.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח