חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"ת 7/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' רס"ן איציק מלקו - המשיב, פ ס ק - ד י ן
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"ת 7/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' רס"ן איציק מלקו - המשיב

ע"ת 7/19

התובע הצבאי הראשי - המערער

(ע"י ב"כ, קמ"ש אופיר כהן; קמ"ש דורון סעדון)

נ ג ד

רס"ן איציק מלקו - המשיב

(ע"י ב"כ, סרן נתנאל יעקב-חי)

בבית הדין הצבאי לערעורים

[23.05.2019]

אל"ם מאיה הלר - שופטת

2019. ערעור על פסק דין של בית הדין הצבאי לתעבורה במחוז שיפוטי הצפון שניתן בתיק צפון (תעבורה) 46/17 (סא"ל סיגל טורג'מן-חזן ) ביום 11.3.הערעור (קולת העונש) נדחה. - שופטת

פ ס ק - ד י ן

 

1. רס"ן איציק מלקו, המשיב, הורשע לאחר שמיעת ראיות, בביצוע עבירה שעניינה נהיגה בקלות ראש, לפי סעיפים 62(2) ו-38(2) לפקודת התעבורה [נוסח חדש], על כך שביום 2.6.2017, נהג ברכב צבאי מסוג "איסוזו דימקס", התכופף על-מנת להרים את מכשירו הסלולארי, שנפל מהמעמד המקובע אל רצפת הרכב, ואיבד שליטה על הרכב, אשר סטה מן הדרך לצד ימין ופגע במעקה הבטיחות. כתוצאה מכך נגרם לרכב הצבאי נזק בסך של כ-11,250 ש"ח.

2. בית הדין קמא הנכבד השית על המשיב עונש של פסילת רישיון נהיגה בפועל למשך 60 ימים, לצד 50 ימי פסילת רישיונות נהיגה על תנאי למשך שנתיים וקנס בסך 600 ש"ח.

3. התביעה לא השלימה עם קולת העונש ועתרה להחמיר ברכיב הפסילה בפועל.

 

התשתית הראייתית

4. המשיב התגייס לצה"ל בשנת 2009 ואוחז ברישיון נהיגה מאז שנת 2013. בתום שירות החובה התנדב לשירות קבע. המשיב, משרת כקצין לוגיסטיקה במפקדת חטיבה XXX.

5. מחוות-דעתם של המפקדים, שהונחו לפני בית הדין קמא, וכן מעדותו של סגן מפקד החטיבה, סא"ל רחאל, עולה כי המשיב מבצע תפקידו לעילא ולעילא; הוא משמש "עמוד תווך בחטיבה" ומהווה דוגמא אישית של מצוינות; וכי לאור פריסת גדודי החטיבה, נדרש המשיב לרישיון הנהיגה על-מנת להתנייע ולספק מענה לכלל החיילים.

6. עיון בגיליון תדפיס מידע פלילי-תעבורה על שם המשיב מלמד כי לחובתו הרשעה בעבירת תעבורה מחודש נובמבר 2017, שעניינה נהיגה שלא בימין הקיצוני של הכביש, בניגוד לתקנה 35 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961. בהתאם לתדפיסו האישי לחובתו של המשיב עבירת תעבורה נוספת משנת 2014, שעליה נידון בדין משמעתי.

7. בעקבות התאונה הותלה רישיונו הצבאי של המשיב למשך שבועיים.

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח