חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"מ/1/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' סמל ג' ד' - המשיב, ה ח ל ט ה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"מ/1/19 - התובע הצבאי הראשי - המערער נ' סמל ג' ד' - המשיב

התובע הצבאי הראשי - המערער

(ע"י ב"כ, סרן שגב רום; קמ"ש אופיר כהן)

נ ג ד

סמל ג' ד' - המשיב

(ע"י ב"כ, סרן (מיל') יהונתן רבינוביץ'; סגן ורוניקה ליטבינוב)

בבית הדין הצבאי לערעורים

[08.01.2019]

אל"ם מאיה הלר - שופטת

2019. ערעור על החלטה של בית הדין הצבאי המחוזי במחוז שיפוטי המרכז שניתנה בתיק מרכז (מחוזי) 257/18 (רס"ן ענת שחר-ויינברג ) ביום 6.1.הערעור התקבל. - שופטת

ה ח ל ט ה

 

 

רקע

1. נגד המשיב, סמל ג' ד', נהג בט"ש (ביטחון שוטף) בחטמ"ר מנשה, הוגש כתב אישום המייחס לו שלוש עבירות, שעניינן השמדת רכוש צבאי, לפי סעיף 76(ב) לחוק השיפוט הצבאי, התשט"ו-1955; השתמטות מפעולה מסוימת, לפי סעיף 12 רישא לחוק השיפוט הצבאי וכן עבירה, שעניינה התנהגות שאינה הולמת, לפי סעיף 130 לחוק השיפוט צבאי, בשל חבלה בכלי רכב מבצעיים.

2. המשיב נעצר ביום 25.7.2018 יחד עם שני נהגי בט"ש נוספים. מעצרו הממשי הוארך עד ליום 30.7.2018 לנוכח צורכי חקירה. על דעת הצדדים, הוארך מעצרו בתנאי מעצר פתוח וכן נפסלו רישיונותיו הצבאיים והאזרחיים עד ליום 2.8.2018. עם הגשת כתב האישום האריך בית הדין קמא את מעצרו של המשיב בתנאי מעצר פתוח ביחידתו ואת פסילת רישיונות הנהיגה הצבאיים והאזרחיים שלו מעת לעת, בהסכמת ההגנה.

3. ביום 16.8.2018 ניתנה החלטת השופטת קמא הנכבדה, סא"ל אמברם-שחר, בבקשת התביעה להארכת מעצרו הפתוח של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו. השופטת הנכבדה קמא בחנה את חומר הראיות בתיק וקבעה, כי קיימת תשתית ראיות, לכאורה, להרשעת המשיב, לנוכח הודאת המשיב במצ"ח והתוספות הראייתיות לה. עוד נקבע, כי מעשיו של המשיב מלמדים על המסוכנות הצבאית הנשקפת ממנו ומגבשים אף את העילה הצבאית הייחודית, שעניינה פגיעה במשמעת הצבא. לנוכח האמור, ובשים לב לפרק הזמן שחלף מאז נעברו, לכאורה, העבירות - כחמישה חודשים, מצאה השופטת הנכבדה קמא "כי נקיטת חלופת מעצר ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח