חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ע"א 8395/12 - צבי תום צבעוני נ' בנק הפועלים בע''מ
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
ע"א 8395/12 - צבי תום צבעוני נ' בנק הפועלים בע''מ

ע"א 8395/12

צבי תום צבעוני

נ ג ד

בנק הפועלים בע''מ

בבית המשפט העליון בירושלים

[31.12.2012]

כבוד הרשמת ליאת בנמלך

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

החלטה

 

1. הערעור שבכותרת נסוב על החלטת כב' השופטת ר' ערקובי מבית משפט השלום בתל-אביב-יפו, שלא לפסול עצמה מלשבת בדין בתביעה שהגיש המשיב נגד המערער. המערער סבור כי על השופטת ערקובי לפסול עצמה בין היתר כיוון שבעל תפקיד במשיב, בנק הפועלים בע"מ, הודה בפניו כי היא "עושת דברו של הבנק".

בבקשה שבפניי עותר המערער לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך. המערער טוען כי איבד את כל רכושו וכיום הוא חסר כל, מתקיים מקיבוץ נדבות ומתגורר אצל חברים ובני משפחה, אך אלו אינם מוכנים לסייע לו מעבר לכך. עוד טוען המערער כי סיכויי הערעור שהגיש טובים.

2. המשיב מתנגד לבקשה בהדגישו כי טענות המערער בדבר מצבו הכלכלי לא נתמכו באסמכתאות מתאימות וכי הוא לא הוכיח כנדרש שאין לו במי להסתייע לצורך גיוס כספי העירבון, כטענתו. המשיב מוסיף כי המערער בחור בריא ונמנע מלעבוד לפי בחירתו, ובנוסף יש בבעלותו נכס (עליו לטענתו מוטל עיקול). עוד טוען המשיב כי סיכויי הערעור קלושים.

3. אין מקום להיעתר לבקשתו של המערער במלואה.

אין זו למערער הפעם הראשונה בה מבוקש על ידו פטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון, וכבר הובהר לו לא אחת כי עליו הנטל להוכיח את טענתו בדבר חוסר יכולת כלכלית וכי עליו לצרף לתצהירו ראיות אובייקטיביות התומכות בטענותיו (ראו למשל פסקי הדין מפי השופט ס' ג'ובראן בבש"א 3675/11 (16.5.2011) ובבש"א 3351/11 ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח