חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ח"נ (תל-אביב-יפו) 57145-07-19 - מדינת ישראל נ' אורן אליהו פכר, הכרעת דין
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ח"נ (תל-אביב-יפו) 57145-07-19 - מדינת ישראל נ' אורן אליהו פכר

ח"נ (תל-אביב-יפו) 57145-07-19

מדינת ישראל

נ ג ד

אורן אליהו פכר

בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לעניינים מקומיים בתל-אביב-יפו

[08.01.2020]

כבוד השופט דן סעדון

הכרעת דין

 

1. ביום 28.3.19 שעה 12.35 נרשם לנאשם דוח על עבירה של נסיעה על מדרכה, בניגוד לתקנה 38 (א) לתקנות התעבורה. הנאשם טען במענה לכתב האישום כי המקרה אינו זכור לו וכי קיבל את הדוח כאשר לא מצוין בו מספר הרכב ( קטנוע). הנאשם הוסיף כי לא קיימת ראיה מצולמת הקושרת אותו לביצוע העבירה שיוחסה לו בדוח אלא קיימת תמונת סטילס בלבד של קטנועו. לדברי הנאשם " אין לי שום זיקה למקום הזה ואין לי מה לעשות שם".

2. התיק נקבע לשמיעת ראיות. בפתח הדיון העלה הנאשם טענת התיישנות. לשיטת הנאשם "כתב האישום צריך להתבטל כיוון שלא הודיעו לי תוך 4 חודשים שעברתי עבירה" [ ע' 3 ש' 16-17]. התביעה בתגובה ציינה כי אין מקום לבטל את כתב האישום "מכיוון שלא רשום בו מספר האופנוע" וכי לנאשם לא נגרם עקב כך עיוות דין.

3. במסגרת דיון ההוכחות נחקר הפקח מאיר מגן. הפקח ציין כי הבחין בקטנוע נוסע על מדרכה ברחוב דיזינגוף בין בית 259 ל-265. לדבריו מדובר במקום סואן עם הולכי רגל, בתי קפה ושולחנות המצויים על המדרכה. הפקח ציין כי היה יכול לתת לנאשם דוח שעניינו חניה על מדרכה אך החליט להקל עמו. הפקח אישר כי מעולם לא פגש בנאשם אלא זיהה את הנאשם לאחר שצילם את הקטנוע ואיתר את שם הבעלים ( הנאשם) על פי פרטי האופנוע. לטענת הפקח "אני לא טוען שהנאשם רכב. אולי מישהו מטעמו. הוא הבעלים של הקטנוע וזאת על פי המופיע במשרד הרישוי".

4. במסגרת פרשת ההגנה העיד הנאשם. הנאשם טען כי אינו זוכר את המקרה בשל חלוף זמן רב ממועד רישום הדוח. בחקירה נגדית נשאל הנאשם אם ייתכן כי הוא רכב על הקטנוע והוא אינו זוכר. הנאשם השיב כי "ייתכן אבל לא על המדרכה. רכבתי באזור הכביש". הנאשם לא ידע לומר מה עשה במקום במועד רישום הדוח. הנאשם נחקר לעניין עבירה של חנייה על מדרכה. הוא נשאל אם יש לו היתר לחנות על מדרכה והשיב " לא יודע לא זוכר, לא בדקתי את עניין ההיתר במקום" [ ע' 8 ש' 16].

 

דיון והכרעה

...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח