חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > ב"ש (ירושלים) 4818/03 - מדינת ישראל נ' מוסטפא אבו זהרה, החלטה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 4,450,550 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח
ב"ש (ירושלים) 4818/03 - מדינת ישראל נ' מוסטפא אבו זהרה

ב"ש (ירושלים) 4818/03

מדינת ישראל

נ ג ד

מוסטפא אבו זהרה


בית המשפט המחוזי בירושלים

[29.08.2003]


כבוד השופטת אורית אפעל-גבאי


בשם המשיב - עו"ד מ. דחלה

 

החלטה

 

1.    בפני ערר על החלטתו של בית-משפט השלום בירושלים (כבוד השופט לי-רן) מיום 26.8.03, בה הורה בית-המשפט על שחרורו של המשיב ממעצר בתנאים מגבילים, כדלקמן: התחייבות עצמית בסך 5,000 ₪, שלא לפעול להתססת הרוחות בהר-הבית ולא להפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם, וכן ערבות צד ג' בסכום של 7,500 ₪. בית-המשפט דחה את בקשת העוררת להתנות את השחרור בתנאי של הרחקה מהר-הבית למשך 60 ימים, ומכאן הערר שבפני.

2.    הרקע לערר בהחלטת הממשלה לאפשר כניסת מבקרים שאינם מוסלמים להר-הבית. על-פי האמור בהודעת הערר, בתאריך 20.8.03 נפתח מתחם הר-הבית לכניסת מבקרים, ומאותו יום החלו קבוצות של יהודים ותיירים להגיע למקום ולבקר בו. עוד נטען, כי בתאריך 25.8.03, בשעות הבוקר, בעת שביקרה בהר-הבית קבוצת יהודים, התחוללה במקום מהומה, אשר הביאה להתערבות המשטרה על-מנת לשמור על הסדר הציבורי ולאפשר את המשך הביקור. בסופו של הארוע נעצרו שלושה, ובהם המשיב. שניים מן העצורים הסכימו לתנאי בדבר הרחקה מהר-הבית למשך 60 יום, ואילו המשיב סירב.

בית-המשפט הורה על שחרורו של המשיב בתנאים של חתימה על התחייבות עצמית והעמדת ערב צד ג', והוסיף כי "בהתחשב באמור לעיל, לא ראיתי להרחיק את המשיב מן המקום".

3.    סמכותו של בית-המשפט להטיל על חשוד שטרם הוגש נגדו כתב אישום תנאים מגבילים, לרבות הגבלת חופש התנועה שלו, הוכרה בפסיקה. ב-ב"ש 2712/96 יוסף הרשקוביץ ו-9 אח' נ' מדינת ישראל, פ"ד נ(2) 705, נקבע בעניין זה ובנסיבות דומות (מפי כבוד השופטת ביניש): "לשון החוק מתירה, איפא, קביעת תנאים מגבילים על חשוד ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 119 ש"ח