חדשות משפטיות
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"

פניה למערכת תקדין

פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
ת"ק (חיפה) 5347-05-10 - גאדה אגבאריה, נ' אוניברסיטת חיפה-מדור אישורים

ת"ק (חיפה) 5347-05-10


גאדה אגבאריה,

נ ג ד

אוניברסיטת חיפה-מדור אישורים


בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בחיפה

[20.07.2010]

 

כב' השופט אייל דורון

 

פסק דין

 

 

1. תביעה בסך 6,000 ₪ בטענה לנזקים שנגרמו לתובעת בשל כך שהנתבעת לא המציאה לתובעת אישור בגין קורס שלמדה, ולחילופין, בדרישה לחייב את הנתבעת להמציא לתובעת אישור כזה.

 

2. לטענת התובעת, היא סיימה בשנת 1996 תואר ראשון אצל הנתבעת בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה. במסגרת לימודיה למדה קורס בלשון עברית ("הקורס"), אולם בשל רשלנות הנתבעת במתן אישורים, לא קיבלה אישור בגין הקורס. מאחר והתובעת לומדת היום הסבה לחינוך מיוחד בבית ברל, ואין בידה להציג אישור כי למדה את הקורס, היא תיאלץ להשלים קורס זה, ומאחר וההרשמה אליו נסגרה, היא תיאלץ להמתין לשם כך שנה והדבר יגרום לה לנזקים כספיים.

 

3. לטענת הנתבעת, היא היתה נותנת לתובעת ברצון אישור על כך שהתובעת למדה את הקורס, ברם אין באפשרותה לעשות כן "מן הסיבה הפשוטה שהתובעת, מעולם, לא השתתפה בקורס זה במהלך לימודיה לתואר ראשון אצל הנתבעת", ומכל מקום, כפי שחידדה נציגתה בעת הדיון, מאחר ועל פי המידע שבידי הנתבעת התובעת לא למדה את הקורס.

 

4. דין התביעה להידחות במספר רבדים. ראשית, די בבחינת הסעדים הנתבעים על מנת לקבוע כי דינה של התביעה להיכשל, אף אם כל הנטען בה היה מוכח. הסעד העיקרי הנתבע - הסעד הכספי, משקף נזקים נטענים עתידיים ותיאורטיים, והסעד החילופי - מתן צו עשה כדוגמת זה הנתבע, כלל איננו מצוי בגדרי סמכותו העניינית של בית משפט זה (ראו: סעיף 60 לחוק בתי המשפט, התשמ"ד-1984; בר"ע (י-ם) 2347/06 אטיאס נ' בן אלי, פס"ד מיום 13.8.07; רע"א 21182-11-09 הוט מערכות תקשורת בע"מ נ' אבישר, פס"ד מיום 11.1.10. והשוו גם בר"ע (ב"ש) 573/01 קלאב הוטל ניהול בע"מ נ' אדלר, פס"ד מיום 26.8.01). אף שכאמור די בכך, הרי שדין התביעה להידחות בראש ובראשונה מאחר והתובעת לא עמדה בנטל ההוכחה המוטל עליה.

...המסמך לעיל חלקי. תוכלו לרכוש את המסמך המלא בחנות תקדין אונליין.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 26 ש"ח
אינדקס עו"ד בתקדין
צבי שמיר משרד עו"ד
אזרחי
מנהלי וחוקתי
מקרקעין
צפה בפרופיל
אלי לוטן עו"ד
ביטוח
גישור ובוררות
נזיקין
צפה בפרופיל