חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"ץ 9003/16 - אטרש קאיד נ' ועדת השמות הממשלתית - משרד ראש הממשלה
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח
בג"ץ 9003/16 - אטרש קאיד נ' ועדת השמות הממשלתית - משרד ראש הממשלה

בג"ץ 9003/16

אטרש קאיד

נ ג ד

ועדת השמות הממשלתית - משרד ראש הממשלה

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

[16.02.2017]

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופטת ד' ברק-ארז

כבוד השופטת ע' ברון

עתירה למתן צו על תנאי

בשם העותר:

עו"ד דכוור עבדאללה

בשם המשיבה:

עו"ד ליאורה וייס-בנסקי

 

העותר הוא תושב היישוב הבדואי "מולדה" שבנגב, ועניינה של העתירה בבקשה לשינוי שם היישוב לשמו של השבט שתושבי המקום משתייכים אליו, "אלאטרש" (להלן גם: השבט).

ניתן היום, ‏כ' בשבט התשע"ז (‏16.2.2017).

פסק-דין

 

השופטת ע' ברון:

העותר הוא תושב היישוב הבדואי "מולדה" שבנגב, ועניינה של העתירה בבקשה לשינוי שם היישוב לשמו של השבט שתושבי המקום משתייכים אליו, "אלאטרש" (להלן גם: השבט).

כנטען בעתירה, תושבי היישוב כמו גם המועצה האזורית, אלקסום, פנו אל המשיבה מספר פעמים בשנים האחרונות, במטרה להביא לשינוי השם כאמור. זאת משנטען כי כל תושבי המקום משתייכים לשבט אלאטרש, ואין לכפות עליהם שם עברי שאין לו דבר עימם ועם תרבותם ומורשתם, ואף ללא שיתופם בהליך בחירתו. ואולם, נטען כי המשיבה לא התייחסה לפניות ואף לא עדכנה את הפונים באשר למועדי ישיבותיה ולתוכן הדיונים. בתוך כך העותר אף הגיש עתירה לבית משפט זה באותו עניין ביום 4.9.2014, וזו נדחתה על הסף מחמת היותה מוקדמת, הואיל ובאותו שלב טרם נדונה במשיבה בקשת המועצה המקומית לקביעת שמו הקבוע של היישוב כ"אלאטרש", כאשר "מולדה" נבחר אך כשם זמני (בג"ץ 5972/14 מיום 19.1.2015).

בתגובת המשיבה פורט כי השם "מולדה" נבחר כשם זמני ליישוב ביום 15.6.2006, במסגרת הליכי הקמת יישובי קבע לפזורה הבדואית, תוך שהוטעם כי שם קבוע ייקבע עם השלמת הליכי התכנון והקמת מוסדות מוניציפליים. המשיבה טוענת כי מכתבים מאת נציגי השבט שנשלחו אליה בשנת 2013 לא התקבלו אצלה; וכי בישיבותיה מיום 12.2.2015 ומיום 25.6.2015 הוחלט להותיר את השם הזמני על כנו לאחר שלא נתקבלה התייחסות לפניות המשיבה למועצה בנוגע לשמות חלופיים ליישוב. לגישת המשיבה, דינה של העתירה להידחות על הסף מחמת היותה מוקדמת גם זו הפעם, בהינתן שהשם "מולדה" הוא שם זמני וטרם נתקבלה החלטה סופית באשר לשם היישוב; וכן מאחר שהמועצה האזורית אלקסום היא חדשה, וחבריה הנוכחיים מונו על ידי שר הפנים, כאשר ביום 25.4.2017 עתידות ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 35 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

כפיר חקירות
פלילי
חוקרים פרטיים
צפה בפרופיל
אלכסנדר עירד משרד עורכי דין
אזרחי
ביטוח
בנקאות
צפה בפרופיל