חדשות משפטיות

דף הבית > פסקי דין > בג"צ 182/77 - משה לוינגר נ' בית-המשפט הצבאי בחברון ואח'
חיפוש בתקדין לייט

בתקדין לייט 1,701,140 פסקי דין וכתבות ביזפורטל

ייתכן שתוצאות החיפוש מכילות מסמכים בהם מופיעות המילים שחיפשת בנפרד,
על מנת לחפש את הביטוי המדויק יש לתחום אותו במרכאות. לדוגמא: "מדינת ישראל"
ברשימת התוצאות מוצגים רק חלק מן התווים של פסק הדין/ההחלטה,
אשר מיקומם במסמך תלוי במילות החיפוש שנבחרו, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאת ההליך.
על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.
פסקי דין – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח
בג"צ 182/77 - משה לוינגר נ' בית-המשפט הצבאי בחברון ואח', ~

בג"צ 182/77

משה לוינגר

נגד, ~

1. בית-המשפט הצבאי בחברון, ~ 2. התובע הצבאי, התביעה הצבאית הראשית, ~ , ~

בבית-המשפט העליון בשבתו כבית-משפט גבוה לצדק , ~

[13.3.77]

לפני מ"מ מ' לנדוי, והשופטים ח' כהן, מ' עציוני הנשיא

עתירה למתן צו-על-תנאי. ד' אבי-יצחק - בשם העותר

החלטה, ~

החלטה


השופט עציוני

:

העותר הובא לדין בפני בית-המשפט הצבאי בחברון שמושבו ברמאללה (המשיב מס' 1), והואשם בהפרת הצו בדבר הוראות בטחון (מס' 378), תש"ל- 1970, הקשורות בצוהגבלה, שהמפקד הצבאי של נפת חברון הוציא נגד העותר ולפיו אסר עליו לשהות בחברון למעט במערת המכפלה ; כמו-כן הואשם בכך שקרע את הצו בנוכחות מפקד הנפה וכי התנגד למעצרו וסירב להישמע להוראותיהם של השוטרים. העותר כפר באשמות המיוחסות לו ולאחר שמיעת עדי התביעה וכשהגיע תור ההגנה ביקש סניגורו להזמין בתור עד הגנה את שר הבטחון. בית-המשפט החליט ברוב דעות לסרב להזמינו, ומכאן העתירה שבפנינו, שבה אנו מתבקשים לתת צו-על-תנאי המכוון אל המשיב מס' 1 - הוא בית-המשפט הצבאי - הדורש ממנו לבוא וליתן טעם, מדוע לא תבוטלנה החלטותיו בדבר אי-זימונו של שר הבטחון מר שמעון פרס כעד הגנה של העותר במשפט הנ"ל, ומדוע לא ייענה המשיב מס' 1 לבקשת העותר לשגר הזמנה לשר הבטחון להעיד במשפט מטעם ההגנה ; וכמו-כן נתבקשנו לתת צו-ביניים האוסר על המשיב מס' 1 להמשיך בדיונים במשפט הנ"ל עד למתן החלטה סופית בעתירה זו.

מר אבי-יצחק שהופיע בשם העותר ניסה לשכנענו, כי מידת הצדק דורשת את התערבותנו בשלב זה וכי שמיעת עדותו של שר הבטחון היא חיונית להגנתו של העותר והיא עלולה להשפיע על התוצאה הסופית של המשפט.

לדעתנו אין מקום לדון בכלל בשאלה אם אמנם חיונית עדותו של שר הבטחון להגנת העותר ואם צדק בית-המשפט בסרבו להזמינו בשלב זה, ולצורך כך מוכנים אנו אפילו להניח כי ההחלטה היא סופית, כפי שטוען זאת מר אבי-יצחק, אם כי על-פני ההח- לטה נראה לנו שהיא איננה סופית. בענין זה היו שתי החלטות, בהחלטה הראשונה נאמר : "לענין הזמנתו של שר הבטחון ...במסמך זה מוצגים רק 2,500 התווים הראשונים של פסק הדין/ההחלטה, ולא ניתן בהכרח ללמוד מהם על תוצאות ההליך. על מנת לצפות במסמך המלא, יש לרכוש אותו.

חוקים – רכישה
עלות המסמך 99 ש"ח

אינדקס עו"ד בתקדין

סאהר תומא עו"ד
נזיקין
ביטוח
עבודה
צפה בפרופיל
עו"ד נטלי לזר-הראל
משפחה
צפה בפרופיל