אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > התנועה לאיכות השלטון קוראת לפרקליט המדינה להימנע מהסדר טיעון עם אולמרט

צילום: Getty images Israel

התנועה לאיכות השלטון קוראת לפרקליט המדינה להימנע מהסדר טיעון עם אולמרט


18.01.2016 | ליאור שדמי שפיצר

התנועה קוראת לעו"ד שי ניצן להימנע מחתימה על הסדר טיעון בפרשת שיבוש מהלכי משפט על ידי ראש הממשלה לשעבר ועו"ד נבות תל צור, וחלף זאת למצות את הדין עם כלל המעורבים בתיק: "חתימה על הסדר טיעון, בשלב כה מתקדם בהליך הפלילי, לאחר שנוהל ונגרר בערכאות כה רבות, תביא לתוצאה בה חוטא יוצא נשכר"

התנועה לאיכות השלטון פנתה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן בקריאה להימנע מלחתום על כל הסדר טיעון שיביא לסגירת תיק השיבוש, וחלף זאת למצות את הדין עד תום עם כלל המעורבים בתיק.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

בימים האחרונים, לאחר שבית המשפט העליון הותיר על כנה את הרשעתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת הזרע, פורסם כי סנגוריו יזמו מגעים עם הפרקליטות במטרה לחתום על הסדר טיעון בנוגע לפרשות השונות בעניינו של אולמרט.

בין היתר, מבקשים סנגוריו של אולמרט כי התיק בעניין פרשת שיבוש מהלכי המשפט על ידי אהוד אולמרט ועו"ד נבות תל צור, במסגרתה, על פי החשדות, הם ניסו לכאורה להשפיע על שולה זקן שלא תמסור עדות מפלילה נגד אולמרט, שלא תחתום בעצמה על הסדר טיעון, כמו גם להשפיע על עדותה בפני בית המשפט.

לטענת התנועה, קיים אינטרס ציבורי מובהק במיצוי הדין עם אנשי ציבור ושלוחיהם בגין עבירות שחיתות, פגיעה בשלטון החוק ושיבוש הליכי משפט. "לא יעלה על הדעת שאיש ציבור, שכיהן במשרה הנעלה ביותר בשירות הציבורי, יפעל לכאורה לשיבוש הליכי משפט, ורשויות אכיפת החוק לא ימצו עמו את הדין עד תום. חתימה על הסדר טיעון, בשלב כה מתקדם בהליך הפלילי, לאחר שנוהל ונגרר בערכאות כה רבות, תביא לתוצאה בה חוטא יוצא נשכר, ואין זה עומד בקנה אחד עם אינטרס הציבור", טוענת התנועה לאיכות השלטון. "לא זו אף זו, עולה חשש כי סגירת התיק נגד אולמרט יביא לסגירת התיק גם בעניינם של מעורבים נוספים בתיק השיבוש, שגם נגדם עלו חשדות שפעלו תוך ניסיון לפגוע במהלך התקין של ההליך המשפטי".

התנועה מצפה שהפרקליטות תסיק את המסקנות הנדרשות מהסדרים קודמים שעמדו בניגוד לאינטרס הציבור, כגון בעניינם של משה קצב ויאשיהו פינטו. לטענתה, הסדרים מפליגים אלו,  המיטיבים יתר על המידה עם חשודים בביצוע עבירות פליליות, פוגעים פגיעה קשה בשוויון בפני החוק ובאמון הציבור ברשויות אכיפת החוק.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.