אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > עורכי הדין אורי שוורץ ומיכל הלפרין מומלצים לתפקיד ראש הרשות להגבלים עסקיים

צילום: Getty images Israel

עורכי הדין אורי שוורץ ומיכל הלפרין מומלצים לתפקיד ראש הרשות להגבלים עסקיים


20.12.2015 | עו"ד אורי ישראל פז

ועדת איתור בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה בחרו את שוורץ והלפרין מבין תשעה מועמדים שנבחנו על ידה, כדי לאייש את תפקיד ראש רשות ההגבלים העסקיים לאחר התפטרותו הדרמטית של פרופ' דיוויד גילה. במשרד הכלכלה מציינים הוועדה המליצה על שני מועמדים, מאחר שלכל אחד מהם יתרון ייחודי מובהק, שונה מזולתו

 

רגע לאחר שנתניהו החליט לעקוף את החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים בסוגיית מתווה הגז, תחליט כעת הממשלה על זהותו של מי שיאייש את הכיסא של ראש הרשות להגבלים עסקיים לאחר התפטרותו הדרמטית של פרופ' דיוויד גילה.

הוועדה לאיתור מנהל/ת הרשות להגבלים עסקיים, בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, עמית לנג, העבירה הבוקר המלצתה לראש הממשלה ומ"מ שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו.

בוועדת האיתור השתתפו חמישה חברים לפי החלטת הממשלה: מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה עמית לנג, אשר עמד בראשה; אילה גונן, נציגת נציבות שירות המדינה; עו"ד אבי ליכט, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (פיסקלי-תאגידים); פרופ' נינה זלצמן, נציגת האקדמיה; ודוד לפלר, נציג הציבור.

בנציבות שירות המדינה התקבלו 24 מועמדויות של מועמדים ומועמדות, אשר נבחנו על ידי הנציבות בהתייחס לעמידה בדרישות הסף למשרה, כפי שפורסמו. נתוני המועמדים שעברו את תנאי הסף, הועברו כמקובל לעיונם של כל חברי ועדת האיתור.

חברי הוועדה קיימו ארבע ישיבות, הראשונה בהן ב-28 באוקטובר 2015, במהלכן קיבלו סקירה על נוהל עבודתה של ועדת האיתור ודגשים על מאפייני התפקיד. כן קיבלו חברי הוועדה הסבר על האתגרים העומדים בפני הרשות להגבלים עסקיים ועל תהליכי העבודה הנדרשים. חברי הוועדה קבעו תבחינים ומשקולות שעל פיהם ייבחנו המועמדים המוזמנים לראיונות ועל בסיסם יגובשו המלצות חברי הוועדה.

לאחר ראיון תשעה מועמדים, קיימה הוועדה דיון מעמיק, בסופו החליטה להמליץ,  פה אחד, בפני ראש הממשלה ומ"מ שר הכלכלה והתעשייה, בנימין נתניהו, על שני מועמדים – עו"ד אורי שוורץ ועו"ד מיכל הלפרין – לבחירה באחד מהם לתפקיד מנהל הרשות להגבלים עסקיים במשרד הכלכלה והתעשייה.

במשרד הכלכלה מציינים כי הוועדה מצאה לנכון בנסיבות שלפניה להמליץ על שני מועמדים, שלכל אחד מהם יתרון ייחודי מובהק, שונה מזולתו.

המלצת הוועדה הועברה כאמור היום לראש הממשלה ומ"מ שר הכלכלה והתעשייה ותועבר על ידו, לאחר החלטתו בדבר זהות מנהל הרשות הנבחר, לאישור הממשלה.

לקריאה נוספת, ראו:

עו"ד אורי שוורץ יחליף זמנית את פרופ' דיוויד גילה כממונה על ההגבלים העסקיים

עתירה לבג"ץ: עצור את הסכם הגז המרוקן מתוכן את מערך ההגבלים העסקיים

בג"ץ דחה את העתירה נגד הליך השימוע של התייחסויות הציבור למתווה הגז

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.