אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > לאחר הדיון בהשגות – 60% מהנבחנים עברו את בחינות ההסמכה של לשכת עוה"ד

בחינות הלשכה. צילום: לשכת עורכי הדין

לאחר הדיון בהשגות – 60% מהנבחנים עברו את בחינות ההסמכה של לשכת עוה"ד


29.11.2015 | ליאור שדמי שפיצר

ועדת הבחינות פסלה שתי שאלות וקיבלה יותר מתשובה אחת לגבי שלוש שאלות נוספות. עו"ד אפי נוה: "הטענות והמחאות על כך שמדובר בבחינה 'קשה במיוחד' הן טענות סרק ומקורן למרבה הצער בתעשיית המכללות אשר חלקן מקבל סטודנטים ללימודים ללא שום סינון מינימאלי ותנאי סף כמקובל"

59.7% מכלל הנבחנים שניגשו לבחינת ההסמכה בכתב של לשכת עורכי הדין ב-29 באוקטובר עברו את הבחינה שנחשבה לקשה במיוחד. ועדת הבחינות, בראשות נשיא בית המשפט המחוזי בחיפה השופט יוסף אלרון, דנה בכל ההשגות שהוגשו על תוצאות הבחינה והחליטה לקבל השגות ביחס לחמש שאלות – שתיים מהשאלות נפסלו ובשלוש שאלות נוספות התקבלה יותר מתשובה אחת כתשובה נכונה.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

שאלות מס' 35 ו-88 בגרסה 1 (שאלות 26 ו-93 בגרסה 2) נפסלו. בשאלות מס' 51, 64 ו-65 בגרסה 1 (שאלות מס' 50, 77 ו-76 בגרסה 2) תיחשב גם תשובה א' כתשובה נכונה. החלטות הוועדה חלות על כל הנבחנים, בין אם השיגו על אותה שאלה ובין אם לא.

אחוז העוברים הגבוה ביותר הוא מקרב בוגרי האוניברסיטאות – אוניברסיטת תל אביב מובילה עם 96% עוברים, ואחריה האוניברסיטה העברית עם 94% ואוניברסיטאות חיפה ובר אילן עם 85% אחוזי מעבר. מצמרת הטבלה נפקדה הפעם מכללת ספיר, שהובילה בבחינות האחרונות. מכללת ספיר דורגה הפעם במקום השביעי, עם 75% מעבר, אחרי המרכז הבינתחומי (85%) והמכללה למנהל (76%). יתר המכללות הציגו שיעורי מעבר נמוכים של 36%-45%.

מבין 1,467 הנבחנים שניגשו לראשונה למבחן, 72% עברו בהצלחה עם ציון ממוצע של 69.3%.

לדברי ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אפי נוה, "תוצאות הבחינה מדברות בעד עצמן ומלמדות כי מדובר בבחינה הוגנת ואף קלה למדי אשר אחוז המעבר של האוניברסיטאות וחלק מהמכללות הינו גבוה מאוד. מתוך כך ברור כי כל הטענות והמחאות שהושמעו על כך שמדובר בבחינה 'קשה במיוחד' הינן טענות סרק, ומקורן למרבה הצער בתעשיית המכללות אשר חלקן מקבל סטודנטים ללימודים ללא שום סינון מינימאלי ותנאי סף כמקובל.

"הפערים הקיצוניים בתוצאות הבחינה בין האוניברסיטאות וחלק מהמכללות לבין המכללות האחרות מדאיגים ומטרידים במיוחד. על כך יש לתת את הדעת ולפעול לכך שאותן מכללות יואילו להבין כי יש גבול לציניות ולרדיפת הבצע על חשבון סטודנטים תמימים המתקבלים ללימודים ללא שום סינון מינימלי, כשהמדד היחידי לקבלה ללימודים בהן הוא יכולתם של הסטודנטים לשלם שכר לימוד של 120 אלף שקל".

התפלגות הישגי כלל המתמחים/ות שניגשו לבחינה:

שם המקום

אחוז העוברים

אוניברסיטת תל אביב

96

אוניברסיטה העברית

94

אוניברסיטת חיפה

85

אוניברסיטת בר אילן

85

המרכז הבינתחומי

85

המכללה למינהל

76

מכללת ספיר

75

הקריה האקדמית(קרית אונו)

45

המכללה האקדמית צפת

45

מכללת נתניה

44

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ר"ג

41

שערי משפט

40

עולים חדשים

38

המכללה האקדמית כרמל

36

ישראלי שלמד בחו"ל

9

 

 

כל הנבחנים

59.7

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.