אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > 20 חודשי מאסר למנהל חברה שהגדיל את הוצאותיה במטרה לחמוק מתשלום מס

צילום: istock

20 חודשי מאסר למנהל חברה שהגדיל את הוצאותיה במטרה לחמוק מתשלום מס


06.01.2015 | ליאור שדמי שפיצר

מנהל חברת מוקד ל.א. שמירה וניקיון הודה במסגרת הסדר טיעון בשימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים, במטרה להגדיל את הוצאות החברה ולהקטין בכך את חיובה במס. ביהמ"ש: מדובר בעבירות חמורות המסבות נזקים כלכליים כבדים לקופה הציבורית ולמערכת המס

בית משפט השלום בירושלים גזר עונש מאסר של 20 חודשים וקנס בסך של 150 אלף שקל  על יאסר זלבאני מירושלים, מנהל חברת מוקד ל.א. שמירה וניקיון (2004) בע"מ שהודה במסגרת הסדר טיעון בשימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני שקלים. לאחר חקירה שנערכה על ידי פקיד שומה ירושלים בעניין, הוגש כתב האישום על ידי עו"ד עמית לוין מפרקליטות מחוז ירושלים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

על פי כתב האישום, בשנת 2008 בעת שהיה זלבאני מנהל החברה הוא פעל להגדיל שלא כדין את הוצאותיה במטרה להקטין את תשלומי המסים שבהן חויבה. הנאשם כלל בספרי החשבונות של החברה 13 חשבוניות כוזבות בסכום כולל של 7.4 מיליון שקל, מבלי שבוצעו העבודות שבגינן הן הופקו. חלק מהחשבוניות זויפו על ידי הנאשם וחלקן נקנו על ידו תמורת עמלה.

מגזר הדין עולה כי לנאשם שתי הרשעות בעבירות מס דומות, ולא פחות מ-11 הרשעות קודמות בעבירות שונות.

 השופט מרדכי כדורי קבע כי החברה ומנהלה שדיווחו על הוצאות פיקטיביות בסכום העולה על 7 מיליון שקל פגעו במעשיהם פגיעה של ממש בקופה הציבורית, שממנה נגרעו תשלומי המס שהיה על הנאשמת לשלם. כמו כן, קבע השופט כי מדובר בעבירות חמורות המסבות נזקים כלכליים כבדים למדינה, לאזרחיה ולמערכת המס, שנועדה לאפשר למדינה לפעול למען צרכיה השונים. עוד נקבע נוכח מהות העבירה, היקפה ומשך הזמן שבו היא בוצעה אין ספק כי הנאשם ביצע את מעשיו לאחר תכנון מראש.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.