אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > ביה"ד הרבני התיר לגבר לשאת אישה שנייה כדי לא לערער את מצבה הנפשי של אשתו

צילום: Getty images Israel

ביה"ד הרבני התיר לגבר לשאת אישה שנייה כדי לא לערער את מצבה הנפשי של אשתו


29.12.2014 | עו"ד אורי ישראל פז

בצעד חריג אישר בית הדין הרבני האזורי במרכז לגבר שחי בנפרד מאשתו כבר 20  שנה לשאת אישה נוספת. האישה הסובלת ממחלת נפש קשה סירבה לקבל גט, אך הביעה את הסכמתה שבעלה יישא אישה שנייה על פניה

בצעד חריג אישר בית הדין הרבני האזורי במרכז לגבר שחי בנפרד מאשתו כבר 20  שנים – לשאת אישה נוספת, כדי לא לערער את מצבה הנפשי של אשתו, הסובלת ממחלת נפש קשה. מסמכים רפואיים שהוגשו על ידי פסיכיאטרים של בית חולים פסיכיאטרי, שם התאשפזה האישה כבר 40 פעמים, תמכו בטענה זו על החמרת מצבה.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

האישה, הסובלת ממחלה קשה, סירבה לקבל גט. עם זאת, היא הביעה את הסכמתה שוב ושוב, גם בפני בית הדין שהגבר יישא אישה שנייה על פניה. עו"ד אבי גפן, המייצג את הבעל, הצליח לשכנע את דייני בית הדין הרבני כי יתירו לגבר לשאת אישה שניה ולהמשיך בחייו – מבלי לפגוע בבריאותה של אשתו הראשונה.

על פי המסמכים הרפואיים שהוגשו לבית הדין הרבני, האישה סובלת מהפרעה נפשית, הכוללת התפרצויות קשות, בעטיה אושפזה פעמים רבות במחלקה הסגורה של בית החולים פסיכיאטרי. המסמכים העידו כי האישה לוקה בשיפוט החברתי שלה, מתקשה לשלוט בדחפיה וחסרת מודעות למצבה.

תחילה התעקש הבעל כי רצונו בגט, אך בהמשך – ומתוך התחשבות במצבה הנפשי של האישה – הגיש בשמו עו"ד אבי גפן בקשה לקבלת היתר נישואין לאישה נוספת.

בית הדין הרבני אישר את הבקשה לאחר שהוברר כי הנושא הרכושי בין בני הזוג סודר וכי האישה מסכימה לכך.

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.