אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > השרה לבני מציעה להטיל שלוש שנות מאסר על ישראלים שיהיו פעילים בדאעש

צילום: Getty images Israel

השרה לבני מציעה להטיל שלוש שנות מאסר על ישראלים שיהיו פעילים בדאעש


11.09.2014 | עו"ד אורי ישראל פז

שרת המשפטים פרסמה תזכיר חוק שיקבע איסור על השתתפות אזרח או תושב ישראלי בפעילות של ארגון מזוין שאינו מדינתי במדינת חוץ. לבני: "התהליך המדיני עם הפלסטינים יעזור לנו להילחם בטרור. מי שלא רוצה לפתור את הסכסוך הוא זה שיביא אותנו בסוף לסכסוך דמים עם עורפי ראשים"

שרת המשפטים ציפי לבני פרסמה היום (יום ה׳, 11.9) תזכיר חוק, שיקבע איסור על השתתפות אזרח או תושב ישראלי בפעילות של ארגון מזוין שאינו מדינתי במדינת חוץ. ההצעה תסמיך את שר הביטחון, בהסכמת שר החוץ ובאישור ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת, לפרט בצו את שמות הארגונים או את המדינות או אזורים בהם מי שיפעל דינו מאסר של שלוש שנים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

החקיקה נובעת מהתופעה שהתגלתה לאחרונה לפיה אזרחים ותושבים ישראלים שמצטרפים לפעילות או לאימונים של כוחות המורדים בסוריה. פעילות או אימונים אלו לעיתים נערכים בחסות ארגוני טרור– דבר המהווה סיכון ביטחוני למדינת ישראל, ואף עלול ליצור תשתית לפעילות טרור בתוכה.

לדברי השרה לבני, "החוק הזה יאפשר להעמיד לדין כל אזרח ישראלי שייקח חלק בארגוני טרור מתוך אידיאולוגיה איסלאמית קנאית–כי זה מה שצריך לעשות כדי להתגונן מפני טרור. זה מה שכל מדינה מערבית עושה היום. טרור לא יכנס אלינו פנימה".

"חקיקה טובה ודיבור חזק מול דאעש הם טובים פנימה, אבל כל מי שמאיים מפני דאעש, צריך גם להביא פתרון", הוסיפה השרה בהרמת הכוסית לרגל השנה החדשה של מפלגת "התנועה", "אנחנו צריכים לפתוח בתהליך מדיני עם הרשות הפלסטינית כדי לייצר ציר חזק עם מדינות ערביות, כשהטרור הזה הוא אויב משותף–אבל בלי תהליך מדיני לא נוכל לייצר אותו. התהליך המדיני יעזור לנו להילחם בטרור שכולם מאיימים מפניו. מי שלא רוצה לפתור את הסכסוך הוא זה שיביא אותנו בסוף לסכסוך דמים עם עורפי ראשים".

 

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.