אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > הרופאה שסיפקה רעל לשמעון קופר, הנאשם ברצח נשותיו, נידונה לעבודות שירות

צילום אילוסטרציה: Getty images Israel

הרופאה שסיפקה רעל לשמעון קופר, הנאשם ברצח נשותיו, נידונה לעבודות שירות


16.07.2014 | עו"ד לילך דניאל

מריה זקוטסקי סיפקה לקופר על פי בקשתו חומר קטלני שאינו מותיר עקבות בגוף ובהמשך אף גנבה עבורו את החומר מבית החולים שבו עבדה. ביהמ"ש קבע כי אף שהיא ביצעה את המעשים חרף הספקות שקיננו בה בנכונות סיפורו של קופר על "משימה סודית בשירות כוחות הביטחון", אין לה אחריות פלילית למעשה ההמתה

בית משפט השלום גזר 6 חודשי עבודות שירות על רופאה מרדימה שהורשעה בעבירות פזיזות, רשלנות ועוד, לאחר שסיפקה לבן זוגה שמעון קופר מידע על חומר קטלני שאינו מותיר עקבות בגוף ובהמשך אף גנבה עבורו את החומר מבית החולים שבו עבדה. קופר עצמו הועמד לדין בחשד לרצח שתי נשותיו, ויתכן שהחומר המדובר שימש לרצח אחת מהן. בית המשפט קבע כי אף שהנאשמת ביצעה את המעשים חרף ספקות שקיננו בה ואף שידעה שהחומר מזיק, היא אינה אחראית למעשה ההמתה עצמה, ונראה כי העונש המוצע על ידי הצדדים משקף נכונה את האיזון בין אחריותה לנסיבותיה האישיות.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

הנאשמת, מריה זקוטסקי, הורשעה על יסוד הודאתה בהסדר טיעון בעבירות של מעשה פזיזות ורשלנות, ניפוק תרופות מרשם ללא מרשם וגניבה. לפי עובדות כתב האישום המתוקן, עבדה זקוטסקי במועדים הרלוונטיים כרופאה מרדימה בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. במקביל, ניהלה מערכת יחסים זוגית עם שמעון קופר, שבאותה עת היה נשוי לאחרת.

קופר הציג לזקוטסקי מצג לפיו הוא עובד בשירות כוחות הביטחון, ובמהלך שנת 2009 החליטו השניים לעבור להתגורר יחד בביתו. בשלב מסוים, פנה קופר לזקוטסקי והציג לה מצג שווא לפיו הוטל עליו לבצע "משימה סודית" במסגרתה יצא לחו"ל כדי להתנקש באדם בשליחות כוחות הביטחון. על מנת לבצע את "ההתנקשות", בירר קופר עם זקוטסקי האם קיים חומר קטלני שאינו מתגלה בבדיקה טוקסיקולוגית, ולמרות שפטר אותה בתשובה סתמית לתהייה מדוע הוא לא מקבל את החומר מכוחות הביטחון, הבטיחה הנאשמת לברר עבורו את הנושא.

בעקבות האמור, פנתה זקוטסקי לקולגה שלה בבית החולים, שיתפה אותה בפרטי "המשימה הסודית" וביקשה להתייעץ עמה בנוגע לשאלתו של קופר, ואף שזו הביעה בפני הנאשמת ספק רב באמיתות הסיפור, התעלמה זקוטסקי מדבריה. לאחר מכן ביצעה בדיקה מקצועית בנוגע לחומר הקטלני המתאים לצרכיו של קופר, מסרה לו את שמו של החומר ואף הסבירה לו את יתרונותיו בכל הנוגע להתפרקותו המהירה בדם והמוות המהיר שביכולתו לגרום. בהמשך, אף גנבה שלוש אמפולות של החומר מבית החולים ומסרה אותן לידי קופר, ביחד עם מזרק מתאים והסבר באשר לאופן השימוש.

שופט בית משפט השלום מיכאל קרשן גזר על זקוטסקי עונש של שישה חודשי עבודות שירות וארבעה חודשי מאסר על תנאי. השופט ציין כי זקוטסקי נעתרה לבקשה "משונה וחשודה ביותר" מצד בן זוגה, ביררה עבורו איזה חומר ממית יכול להתפוגג בגוף האדם באופן שאינו מותיר עקבות, וכל זאת חרף הספקות שקיננו בה באשר לאמיתות סיפורו ואף שידעה שביכולתו של החומר להזיק לאדם ואף להמיתו. בהמשך אף דאגה לספק לקופר חומר שכזה, תוך ניצול מעמדה כרופאה ואת נגישותה לתרופות באופן שאינו עולה בקנה אחד עם חובותיה המקצועיות והוראות הדין הפלילי

עם זאת, הבהיר השופט, לא נטען שזקוטסקי ידעה על כוונותיו הרצחניות של קופר והיא הלכה שולל אחר סיפורי המעשיות שסיפר לה. כמו כן, יתכן שאותו חומר קטלני כלל לא שימש את קופר לצורך מעשה הרצח, וממילא אין לה אחריות פלילית למעשה ההמתה.

מנגד, התחשב השופט בשיתוף הפעולה של זקוטסקי עם המשטרה לאחר שהבינה כי קופר הוליך אותה שולל במשך שנים, הודאתה בהזדמנות הראשונה, חרטתה המלאה והכנה ונסיבותיה האישיות. לאור האמור, סבר השופט קרשן כי הסדר הטיעון מאזן באופן ראוי בין היקף אחריותה של הנאשמת לבין נסיבותיה האישיות ולכן אין עילה להתערב בעונש המוצע.

 

ת"פ 45427-05-13

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

 

הוגש כתב אישום נגד שמעון קופר: נעזר במאהבת כדי לרצוח את אשתו השלישית 

 

ארבעה חודשים לאחר כתב האישום: שמעון קופר מואשם גם ברצח אשתו הראשונה 

 

ביהמ"ש אסר שידור תחקיר "עובדה" על שמעון קופר המואשם ברצח אשתו השלישית 

 

שמעון קופר מרים ידיים, חלקית: הסיר את תביעת הדיבה שהגיש נגד הפקת "עובדה" 

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.