אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > המאבק בסחבת: רשמים בכירים יוכלו לדון בתביעות אזרחיות עד 75 אלף שקל

צילום אילוסטרציה: Getty images Israel

המאבק בסחבת: רשמים בכירים יוכלו לדון בתביעות אזרחיות עד 75 אלף שקל


02.07.2014 | עו"ד אורי ישראל פז

התיקון יקל על האזרחים שכן ההמתנה לדיון בפני רשם בכיר קצרה מההמתנה לדיון בפני שופט. שרת המשפטים ציפי לבני: "הציבור שמגיע לבית המשפט צריך לקבל שירות מקצועי אך יעיל. סחבת פוגעת באמון הציבור במערכת ושוחקת את תחושת הצדק"

ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת אישרה היום (ד', 2.7) את הצעת שרת המשפטים, ציפי לבני, לתיקון לחוק בתי המשפט, לפיו רשמים בכירים יהיו רשאים לדון ולפסוק בתביעות אזרחיות בסכום של עד 75 אלף שקל – לעומת 50 אלף שקל כפי שקבוע כיום בחוק.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, לחץ כאן

 

תיקון זה מגיע לאחר הקביעה כי ניתן יהיה להגיש תובענות בהליך של סדר דין מהיר עד לסכום של 75 אלף שקל במקום 50 אלף שקל. הרשמים הבכירים כבר מנוסים בהליך זה, ומשכך מדובר במהלך מתבקש שצפוי להקל משמעותית על העומס במערכת בתי המשפט, שבה נדונים מידי שנה אלפי תיקים בסכומים הנעים בין 50 אלף שקל ל-75 אלף שקל.  בנוסף, התיקון יקל על האזרחים, שכן ההמתנה לדיון בפני רשם בכיר קצרה מההמתנה לדיון בפני שופט.

לדברי שרת המשפטים ציפי לבני, "הציבור שמגיע לבית המשפט צריך לקבל שירות מקצועי אך יעיל. סחבת פוגעת באמון הציבור במערכת ושוחקת את תחושת הצדק. התיקון הזה מחבר מקצועיות עם ייעול. וזאת בצד מהלכים נוספים שהתחלנו בהם – כמו הנהגת משמרת אחר הצהריים, דיונים ברצף ועוד".

 

 

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

עדכון: דיונים משפטיים יישמעו ברצף ובתי המשפט יפעלו במשמרת צהריים

 

 

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.