אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > תביעה נוספת נגד שרה נתניהו: מסדרי ניקיון, טרטורים והתפרצויות זעם על העובדים

בנימין ושרה נתניהו. צילום מסך מתוך כתבה בחדשות ערוץ 2

תביעה נוספת נגד שרה נתניהו: מסדרי ניקיון, טרטורים והתפרצויות זעם על העובדים


09.04.2014 | ליאור שדמי שפיצר

זמן קצר לאחר תביעתו של אב הבית, מתאר כעת גם עובד אחזקה במעון ראש הממשלה את אווירת הפחד וההשפלה שזוכים לה העובדים הנדרשים לשרת את בני הזוג נתניהו מסביב לשעון, לשמור שהמזון המוגש להם יהיה סטרילי ולברך אותם "לילה טוב" לפני שהם הולכים הביתה

שלושה שבועות לאחר שהוגשה תביעתו של אב הבית במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נחשפת כעת תביעה נוספת המציירת את תמונה מטרידה של הנעשה בבית ראש הממשלה: שעות עבודה אינסופיות, התפרצויות זעם של שרה נתניהו, השפלות וטרטורים.

 

לקבלת עדכוני חדשות, פסיקה וחקיקה ישירות למייל, הירשמו לניוזלטר תקדין

 

בתביעה שפורסמה אתמול בחדשות ערוץ 2, תובע גיא אליהו, ששימש עובד אחזקה במעון ראש הממשלה, 650 אלף שקל ממשרד ראש הממשלה בגין תנאים פוגעניים והפרת חוקי העבודה. בתביעתו מתאר אליהו, בדומה לקודמו, את התנהלותה הבעייתית, בלשון המעטה, של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

לטענת אליהו, באמצעות עורכי הדין נעמי לנדאו, גיא מדמוני-לנדאו ונאוה פינצ'וק, סביבת העבודה במעון ראש הממשלה יצרה תנאי העסקה פוגעניים שאין הדעת סובלת. "מסדרי ניקיון המלווים צעקות, חרפות ועלבונות היו במעון עניין שבשגרה והטילו מורא על כל העובדים", נכתב בתביעה.

"אתה תחזור כשאני רוצה לאכול"

בין היתר, מתאר אליהו השלכת כלים שלא הונחו במקום לרצפה, טרטור במטלות מיותרות בשעות היום והלילה והאשמות ב"זיהום" האוכל המוגש למשפחת נתניהו, שנדרש להיות סטרילי, ללא מגע יד אדם.

"לשיטתה של גב' נתניהו, איש אחזקה חייב לעמוד לרשותה בכל שעה ביום ובלילה, ולא פחות חשוב מכך להקפיד להיפרד ממנה בברכת לילה טוב כשהוא מסיים את עבודתו", נטען בתביעה. בני הזוג נתניהו, כך נטען, לא הוטרדו מכך שעובד בביתם נאלץ לעבוד לעתים גם 19 שעות ביממה.

"בשתי הזדמנויות שונות הוזעק מר אליהו מביתו על ידי גב' נתניהו באישון לילה אחרי חצות", נכתב בתביעה. במקרה אחד חויב התובע להגיע חזרה למעון רה"מ כדי לגלות שהוא נדרש לחמם לגב' נתניהו צלחת מרק". לטענתו, נתניהו אף אמרה לו כי "אתה תחזור כשאני רוצה לאכול".

בפעם השנייה הוזעק אליהו על מנת לברך את נתניהו כדרישתה בברכת "לילה טוב" וכדי לגעור בו שלא אמר לה אישית שהוא הולך הביתה. במקרה אחר, טוען אליהו, הוא הביא לשרה נתניהו אוכל שביקשה, ולאחר שהתחרטה האשימה אותו בכך שהוא גורם לה להשמין.

לטענת אליהו, השפעת ההתנהגות חסרת הרסן של שרה נתניהו כלפי עובדי משק הבית יצרה אווירת פחד גם אצלו, מחשש שבכל רגע נתון עלול גם הוא להפוך לקורבן מזדמן.

"לא אלגנטי"

שיאם של האירועים שהמתוארים בתביעה נוגעים להקפדתה של שרה נתניהו על ענייני ניקיון. לטענת אליהו, הוא נדרש לעמוד למסדר ניקיון בכל עת שהתבקש לטפל במזונה של הגב' נתניהו או לשרתה בקומת המגורים. מסדר הניקיון עלה לטונים גבוהים במיוחד באותם מקרים שהתעורר חשד בלבה של נתניהו כי מי מהעובדים נגע בטעות באוכל שהוכן עבורה ו"זיהם" אותו.

עוד טוען אליהו כי שרה נתניהו נהגה לחקות אותו בפני עובדים אחרים ולטעון כי הוא אינו אלגנטי. לטענתו, "אף שכאיש אחזקה לכאורה לא היה צריך להידרש לכך, התובע שבע מרורים גם בשל העובדה שכישורי ההגשה והמלצרות שלו לא נשאו חן בעיני גברת נתניהו. לימים אף נודע לו כי היא נהגה לחקות אותו (באופן  משפיל) בפני עובדים אחרים".

אליהו טען כי הוא נאלץ לעבוד בתנאים מקפחים, סביב השעון, ללא אפשרות לממש את זכותו למנוחה או חופשה מינימלית, תוך שהוא זוכה ליחס מחפיר מצד אשת ראש הממשלה, העולבת בו ובעובדים אחרים ללא ריסון וללא מעצורים.

מקורבים למשפחת נתניהו מסרו בתגובה: "מדובר בהמשך קמפיין מתוזמר ומאורגן שבו מגייסים עובדים ממורמרים לשעבר בבית ראש הממשלה ומבטיחים להם את 15 דקות התהילה במטרה לסחוט תנאים ממשרד ראש הממשלה. זאת תוך כדי הכפשה מרושעת של רעיית ראש הממשלה כדי לפגוע פוליטית בראש הממשלה".

 

לקריאה נוספת, ראו:

 

"אנחנו אירופאים, אנחנו עדינים. אנחנו לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים"

 

 

 

 

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.