אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > כתב אישום נגד הרב שלום דב וולפא בגין הסתת חיילים לאי ציות לפקודות

צילום: Getty images Israel

כתב אישום נגד הרב שלום דב וולפא בגין הסתת חיילים לאי ציות לפקודות


11.03.2014 | ליאור שדמי שפיצר

במהלך אירוע רב משתתפים העניק הרב תעודות "גיבור ישראל" ופרס כספי לטירונים שהניפו שלט "גדוד שמשון לא מפנה בחומש" ונדונו לימי מחבוש, והעניק פרס נוסף לחייל שסירב להשתתף עם יחידתו בפינוי מאחז רמת מגרון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לפני זמן קצר לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד הרב שלום דב וולפא ושבתאי ויינטראוב, תושבי בית"ר עילית וקרית מלאכי, בני 66 ו-42, בגין הסתה לאי ציות. כתב האישום הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

על פי כתב האישום, באוקטובר 2009, במהלך טקס השבעת טירונים מגדוד "שמשון" שנערך ברחבת הכותל, הניפו שני חיילים שלט שעליו כתוב "גדוד שמשון לא מפנה בחומש". החיילים נשפטו במשפט צבאי ביחידתם ונדונו ל- 20 ימי מחבוש.

כחודש לאחר מכן, במהלך כנס של "המטה להצלת העם והארץ", נשאו הנאשמים נאומים, חילקו תעודות "גיבור ישראל" לקרובי משפחות החיילים ומסרו להם מעטפות עם כסף מזומן עבור ימי המחבוש. מאחוריהם נתלתה כרזה גדולה שעליה נכתב "טקס הענקת צל"ש לאסירי ציון".

ויינטראוב הנחה את הטקס והכריז בפני הקהל: "תדע כל אם עבריה, שאם בנה יניף את הדגל 'גדוד שמשון לא מפנה בחומש', על כל יום יקבל 1100 שקל". לאחר מכן, נשא הרב וולפא דברים בפני המשתתפים בכנס ודיבר על "עקידת יצחק" המקראית: "אברהם יודע שזה רצון ה'. החיילים עשו עקידה בעצמם. הם עשו את הדבר הנכון לקב"ה, לעם ישראל... אנחנו רוצים להסביר לצבא, שכל חייל שיקבל כלא על סירוב פקודה, על הפקודה הזו הבלתי חוקית בעליל לפנות יהודים מארץ ישראל, אז יהיה עבורו פרס... אם מפקד רוצה לתת פרס לחיילים, אז שישים אותם בכלא".

מארגני הכנס דאגו להזמנת כלי תקשורת למקום, וכתבה אודות הכנס שודרה באמצעי התקשורת. 

הרב וולפא מואשם בהסתה לאי ציות גם באירוע נוסף, כשמסר במהלך כנס, לעיני המשתתפים ומצלמות התקשורת, חבילה המכילה 20 אלף שקל להורי החייל עידן הרשליקוביץ, שסירב פקודה ולא יצא עם יחידתו למשימה הקשורה לפינוי מאחז רמת מגרון. הרשליקוביץ נשפט במשפט צבאי ביחידתו, ונדון ל-20 ימי מחבוש. באירוע אמר הרב וולפא "יש נקודת אור. זה החייל עידן הרשליקוביץ שהיה מוכן לשבת 20 יום בכלא כדי שלא לעבור עבירה כזו. עבירה של הריסת בתים, של פינוי בתים, ושל גירוש יהודים מארץ ישראל. לכן, בעבירה כזו בוודאי שהחיילים מצווים לסרב פקודה, פקודה בלתי חוקית בעליל, וחס ושלום לא לפנות יהודים. ישנו יהודי הרוצה בעילום שמו... שהוא, יש לו רק מטרה אחת בחיים, שכאשר נותנים לחייל שמסר את נפשו שיישב בכלא, הוא נותן, זה לא הכסף שלנו, אלף שקל ביום. מה הרווח מזה? פשוט, מפקד שנותן לחייל שסירב פקודה כלא, שידע שהוא נתן לו פרס. אני רוצה שחיילים שסירבו פקודה יבואו למפקד שלהם, ויגידו לו, דחילק, תן לנו כמה ימים בכלא, המצב בבית לא טוב. כבר כמה פעמים עשינו את זה... המפקד ידע שהוא נותן פרס לחייל."

לאחר מכן הזמין הרב את הורי החייל לקדמת הבמה, הוציא ממעטפה חבילות של כסף מזומן ואמר להם: "אני רוצה לומר לכם שזה לא עשרים אלף שקל, זה עשרים פעם אלף שקל, כלומר אלף שקל לכל יום. 20 חבילות, יום ראשון, יום שני...כל הכבוד להורים שמחנכים ילדים בצורה כזו. באמת כל הכבוד".

מארגני הכנס דאגו לפרסום נאומו של הנאשם, כולל צילום מסירת הכסף להורי החייל, בסרטון שהופץ באינטרנט באמצעות האתר Youtube.

לקריאה נוספת, ראו:

 

שופטי בג"ץ ליועמ"ש: מתי כבר תעמיד לדין את מחברי הספר "תורת המלך"?

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.