אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > 18 חודשי מאסר לאישה שניהלה רומן עם גבר נשוי וסחטה מיליון ש' עד שהתאבד

צילום אילוסטרציה: Getty Images Israel

18 חודשי מאסר לאישה שניהלה רומן עם גבר נשוי וסחטה מיליון ש' עד שהתאבד


30.01.2014 | עו"ד לילך דניאל

יסמין לב הודתה בסחיטה של גבר נשוי עימו ניהלה רומן ואיימה עליו שאם לא ישלם לה מיליון שקל תספר לאשתו על הרומן. בתחילה הואשמה לב גם בעבירת הריגה לאחר שהגבר שם קץ לחייו בתליה, אך בסופו של יום חזרה בה הפרקליטות מאישום זה בהמלצת השופט צבי גורפינקל. בגזר הדין התחשב השופט בחומרת הסחיטה שלא הייתה על הרף הנמוך, ומנגד בהיותה אם חד-הורית ובנסיבות חייה הקשות

עונש של 18 חודשי מאסר מאחורי סורג ובריח ומאסרים על תנאי נגזר היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב על יסמין לב, שהורשעה בעבירת סחיטה באיומים לאחר שניהלה רומן עם גבר נשוי ואיימה עליו שאם לא ישלם לה מיליון שקל תספר לאשתו על הרומן.

כפי שסוקר בפורטל חדשות תקדין, יסמין לב, בת 31 מבאר שבע, הורשעה על פי הודאתה בסחיטה באיומים של בעל מוסך בתל אביב, בן 62 נשוי ואב לילדים, שניהלה איתו רומן. לב דרשה ממנו מיליון שקל ב-20 צ'קים, ואף קיבלה 10 אלף שקל במזומן, אבל המשיכה לאיים שאם לא יישלם לה את הכספים תספר לרעייתו על הרומן. כשבועיים לאחר שהגיש תלונה במשטרה על הסחיטה, שם הגבר קץ לחייו בתליה. בעקבות ההתאבדות ייחסה הפרקליטות ללב אישום נוסף בעבירה של הריגה, אך בהמשך חזרה בה מאישום זה. השופט צבי גורפינקל הרשיע את לב בנובמבר 2013 במסגרת הסדר טיעון שנחתם עם סנגוריה.

חומרת הסחיטה גלויה והאיום משמעותי

בגזר הדין, ציין בית המשפט כי למרות שעבירת ההריגה שיוחסה ללב בכתב האישום המקורי אינה מיוחסת לה עוד, אין להתעלם מהעובדה ששבועיים לאחר שהמנוח התלונן במשטרה על מעשיה –הוא תלה את עצמו ושם קץ לחייו. השופט גורפינקל קבע כי חומרת המעשים שביצעה הנאשמת גלויה, ואין לקבל את הטענה כי האיום לא היה מעשה עבירה כשלעצמו, היות ועצם האיום על המנוח כי דבר הרומן יימסר לאשתו הוא איום משמעותי על אדם נשוי ובעל משפחה, בייחוד כשמדובר באדם שומר מצוות.

עוד צוין כי אילו היה זה המנוח שהיה משליך את הנאשמת מעל פניו ניתן היה להבין את דרישתה לקבל ממנו כספים, אולם מקום בו דווקא הנאשמת היתה זו שיזמה את ניתוק הקשר, לא ברור מדוע דרשה מהמנוח לפצות אותה, בוודאי כאשר הדרישה הייתה לסכום של מיליון שקל שהיא מעל ומעבר לכל פרופורציה. גם העובדה שהמנוח התלונן במשטרה על מעשי הסחיטה מעידה לדעת השופט גורפינקל על הלחצים בהם היה נתון, מה גם שכשבוע לאחר תחילת מעשי הסחיטה אושפז בבית החולים עם כאבים בחזה.

בכל הנוגע למדיניות הענישה, ציין בית המשפט כי בפסיקה נגזרו עונשי מאסר בני 30 חודשים בפועל על נאשמים שהורשעו בעבירות דומות, ומנגד הוצגו גם פסקי דין בהם הסתפקו בתי המשפט בהטלת מאסר בעבודות שירות בלבד. מלבד האמור, ציין בית המשפט כי החומרה של עבירת הסחיטה שביצעה שלא הייתה על הרף הנמוך נוכח התמדתה בביצועה והשמעת האיומים, והן נוכח העובדה שהנאשמת קיבלה כספים על חשבון הסחיטה. לפיכך, סבר בית המשפט כי מתחם העונש הראוי נע בין 15 ל-30 חודשי מאסר בפועל.

בגזירת העונש בתוך מתחם זה, התחשב השופט גורפינקל בין היתר ברקע הקשה של יסמין לב ובהיותה אם חד-הורית לשני ילדים, כמו גם בהשלכת המאסר עליה ועל משפחתה. עם זאת, לשיטתו, חומרת המעשה שביצעה גוברת על הצורך בהתחשבות בנסיבותיה האישיות. לאור האמור, גזר בית המשפט על הנאשמת עונש של 18 חודשי מאסר בפועל ומאסרים על תנאי, אולם בהתחשב במצבה, בסכום הסחיטה הנמוך שקיבלה והמאסר שנגזר עליה, נמנע בית המשפט מחיובה בקנס או פיצוי למשפחת המנוח.

לקריאה נוספת, ראו:

 

הרשעה: ניהלה רומן עם גבר נשוי וסחטה ממנו מיליון שקל עד שהתאבד

 

ת"פ 44419-03-13

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.