אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > משפחות נרצחים יפגינו מחוץ לביהמ"ש: "כל שבוע נסגר תיק רצח בעסקת טיעון"

צילום: אפרת טובול

משפחות נרצחים יפגינו מחוץ לביהמ"ש: "כל שבוע נסגר תיק רצח בעסקת טיעון"


29.05.2013 | ליאור שדמי שפיצר

המשפחות יפגינו מחר (ה') מול ביהמ"ש בב"ש במחאה על עסקת הטיעון עם אליהו עשור שרצח בדקירות את חברו לפני כשלוש שנים. יו"ר ארגון משפחות נרצחים: "הפרקליטות חוסכת זמן וכסף על חשבון הקורבנות"

משפחות נרצחים יפגינו מחר (ה') מחוץ לכותלי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, במחאה על עסקת הטיעון שנחתמה עם אליהו עשור (21), שרצח בדקירות את חברו דוד חדד ז"ל, בן 18 בלבד במותו, לפני כשלוש שנים באשדוד. גזר דינו של עשור יישמע מחר בשעה 12:30.

על פי עסקת הטיעון שעליה חתמה הפרקליטות, אף שעשור יורשע ברצח, לא ייגזר עליו מאסר עולם אלא 25 שנות מאסר. לדברי יו"ר ארגון משפחות נרצחים ונרצחות לרה צינמן, "בישראל לאחרונה לא חולף שבוע מבלי שהפרקליטות מקבלת החלטה לחסוך זמן וכסף על חשבון הקורבנות ומשפחותיהם ולסגור תיק רצח בעסקת טיעון. העסקה שנחתמה עם עשור מוכיחה שמדובר במגמה הולכת וגוברת. על עשור לא נגזר מאסר עולם אף שתקף את חדד בסכין ובשוקר חשמלי וכוונתו להמית היתה מובהקת, ואף שלא אובחן כלוקה בהפרעה נפשית כלשהי. זהו מקרה שלא הכרנו בעבר.

"משפטי רצח הם לא מקום ראוי לחסוך בו זמן וכסף, והאופן הציני שבו הם מתנהלים, כאשר שני הצדדים יודעים שאין כוונה לנהל משפט אלא לחתום על עסקה, מערער את אמון הציבור במערכת המשפט וגובה מחיר יקר של כסף ושל חיי אדם".

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.