אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > בקשה לייצוגית נגד רשת קפה לנדוור: לא מעסיקים גברים בתפקידי מלצרות

צילום: istock

בקשה לייצוגית נגד רשת קפה לנדוור: לא מעסיקים גברים בתפקידי מלצרות


25.04.2013 | עו"ד אנה נודל

בבקשה לאישור תביעה ייצוגית בסכום של 24 מיליון שקל טוען המבקש, סטודנט בן 25 מתל אביב, כי הרשת מפלה לרעה גברים בקבלה לעבודה ומעסיקה רק נשים בעבודות מלצרות

בקשה לתביעה ייצוגית נגד רשת בתי הקפה לנדוור הוגשה אתמול (ד') לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. המבקש, מאור ישעיהו, סטודנט בן 25 מתל אביב, טוען כי הרשת מפלה לרעה גברים בקבלה לעבודה כמלצרים. ישעיהו ביקש לעבוד כמלצר בסניף הרשת ברחוב אבן גבירול בתל אביב, אך לטענתו הובהר לו כי הרשת מעסיקה רק נשים בעבודת מלצרות.

ישעיהו צירף לכתב התביעה הקלטות של מנהלי בית הקפה שבהן אמרו "אנחנו לא מעסיקים בנים למשרות מלצרות". זאת, בעוד שבמודעת הדרושים לסניף אחר של בית הקפה הנמצא בשדרות רוטשילד נכתב בפירוש כי המשרה מיועדת לנשים בלבד.

המבקש טוען באמצעות עו"ד נועם לאור כי "התנהגות הנתבעת שפוסלת את מועמדותו של התובע הייצוגי לעבודה כמלצר על הסף, אך ורק בשל מינו, מבלי לבחון את כישוריו ואת ניסיונו בתחום, או כל נסיבה רלוונטית אחרת, גרמה לו נזקים הכרוכים הן בביטול זמנו, הפסד שכר כמו גם פגיעה שאינה ממונית, לרבות עלבון ועגמת נפש רבה".

התובע מבקש לייצג בתביעה גברים שהציגו מועמדות לעבודה כמלצר ברשת קפה לנדוור, אך מועמדותם נדחתה מחמת מינם בשלוש השנים שקדמו להגשת התביעה. התובע מבקש לפסוק לכל חבר בקבוצה פיצוי של 1,600 שקל ומעריך כי מדובר ב-3,276 איש. סכום התביעה הועמד על 24 מיליון שקל.

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.