אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > גזר הדין בפרשת רמדיה: טכנולוג המזון פרדריק בלק ירצה 34 חודשי מאסר בפועל

צילום: Getty images Israel

גזר הדין בפרשת רמדיה: טכנולוג המזון פרדריק בלק ירצה 34 חודשי מאסר בפועל


21.03.2013 | עו"ד אנה נודל

טכנולוג המזון שהיה אחראי על המחקר והפיתוח בחברה הורשע בגרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. על מנכ"ל רמדיה שהורשע בעבירה על חוק התקנים הוטל קנס ומאסר על תנאי

בית משפט השלום בפתח תקווה גזר היום (ה') 34 חודשי מאסר בפועל על פרדריק בלק, טכנולוג המזון לשעבר בחברת רמדיה. בלק (64) שהיה מנהל המחקר והפיתוח בחברה הורשע בגרימת מוות ברשלנות של הפעוט אבישי זיסר שנפטר כתוצאה מאכילת תחליף החלב של רמדיה.

פרשת רמדיה נחשפה ב-2003 לאחר שהתברר כי תינוקות רבים שצרכו את הפורמולה הצמחית של החברה הגרמנית הומנה, ששווקה על ידי רמדיה הישראלית, סובלים מבעיות התפתחות קשות במערכת העצבים, הנובעות ממחסור בתיאמין (ויטמין B1) החיוני להתפתחות התינוק. היעדרו של הויטמין גורם למחלת בריברי, שהביאה למותם של ארבעה תינוקות ולבעיות התפתחות קשות ב-23 תינוקות נוספים, בהן פיגור שכלי, פגיעות בעמוד השדרה ובגזע המוח ופגיעות קשות במוטוריקה.

בית המשפט גזר על בלק 12 חודשי מאסר בגין גרימת מוות ברשלנות ו-22 חודשי מאסר בגין 14 עבירות של חבלה ברשלנות. בנוסף נגזר עליו מאסר על תנאי של שבעה חודשים למשך שלוש שנים בגין עבירה של מעשה העלול להפיץ מחלה ושישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים בגין ביצוע עבירות לפי חוק התקנים וחוק הגנת הצרכן.

מנכ"ל רמדיה גדעון לנדסברגר זוכה ממרבית האישומים, אך הורשע בעבירה על פי חוק התקנים. בית המשפט הטיל עליו קנס של 10,000 שקל או חודש מאסר תחתיו, וכן שלושה חודשי מאסר על תנאי למשך שנה.

 

 

(2613-08)

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.