אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > האגודה לזכויות האזרח לבג"צ: לא לנתק בתים מזרם המים בשל חובות כספיים

צילום: Alex Anlicker

האגודה לזכויות האזרח לבג"צ: לא לנתק בתים מזרם המים בשל חובות כספיים


28.01.2013 | עו"ד אנה נודל

העותרים מבקשים להורות לתאגידי המים להפסיק לנתק את המים לבתים, עד לקביעת כללים בנושא: " כשנותנים לתאגידי המים סמכות להתנהג בצורה בריונית, זה בדיוק מה שהם עושים"

אב לארבעה מירושלים, אם חד הורית ממגדל העמק, לארבעה מדימונה ואם חד הורית מלוד עתרו אתמול (א') לבג"צ יחד עם האגודה לזכויות האזרח, בבקשה להורות לתאגידי המים שלא לנתק בתים מזרם המים עד להסדרת כללים בעניין.

לטענת העותרים, על פי חוק תאגידי מים וביוב, אסור לתאגידי המים לנתק בתים מהזרם בטרם נקבעו הכללים לניתוק. העותרים כתבו בעתירתם כי מטרת הכללים, שהיו אמורים להיקבע לפני כ-12 שנה, היא לרסן את התאגידים ולמנוע פגיעה מיותרת במי שלא יכולים לעמוד בתשלומים. העותרים מציינים בעתירה כי רשות המים מנתקת מדי חודש  אלפי משפחות שאינן עומדות בתשלומי המים.

לדברי העותר משה מזרחי, אב לארבעה מירושלים, "ביום אחד, באמצע המקלחת, נותקתי ללא כל התראה בגלל שבתאגיד המים חשבו בטעות שיש לי חוב עצום. גם לאחר שהם הודו בטעותם, היתה להם החוצפה לחייב אותי על הניתוק והחיבור מחדש. לצערי, כשנותנים לתאגידים הללו סמכות להתנהג בצורה בריונית, זה בדיוק מה שהם עושים. את ההתנהגות הזאת חייבים לרסן".

 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.