אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > עורכי הדין של עד המדינה בפרשת הולילנד יועמדו לדין משמעתי בשל ניגוד עניינים

צילום: Adiel lo

עורכי הדין של עד המדינה בפרשת הולילנד יועמדו לדין משמעתי בשל ניגוד עניינים


03.01.2013 | עו"ד אנה נודל

ועדת האתיקה של לשכת עוה"ד תעמיד לדין משמעתי את עוה"ד אמנון יצחקניא ואילן סובל בשל סירובם להפסיק לייצג את ש"ד בתביעה האזרחית נגד הלל צ'רני, כשבמקביל הם נכללים ברשימת עדי התביעה בפרשת הולילנד

ועדת האתיקה מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין הודיעה לעורכי הדין אמנון יצחקניא ואילן סובל כי הם יועמדו לדין משמעתי אם לא יודיעו תוך שבוע על הפסקת ייצוגו של ש"ד, עד המדינה בפרשת הולילנד.

עורכי הדין מייצגים את ש"ד בהליך האזרחי המנוהל על ידו נגד איש העסקים הלל צ'רני, היזם של פרויקט הולילנד. במקביל, עורכי הדין הם עדי התביעה בהליך הפלילי בפרשת הולילנד.

הסנגורים בפרשת הולילנד פנו לוועדת האתיקה וטענו כי מדובר בניגוד עניינים. לטענתם, הצלחת התביעה נגד צ'רני תלויה בתוצאות המשפט הפלילי בפרשת הולילנד. חשוב לציין שהפרקליטות לא שותפה לעמדה של הסנגורים ולא רואה בעייתיות בהמשך הייצוג.

בחודש אוקטובר קבעה ועדת האתיקה כי עליהם להפסיק לייצג את עד המדינה בהליך האזרחי. יצחקניא וסובל התעלמו מההוראה, והוועדה הודיעה השבוע על כוונתה להעמידם לדין משמעתי. הועדה קבעה כי המשך הייצוג מהווה פגיעה של ממש בכבוד המקצוע, תוך הפרה חמורה של החוק האוסר על ניגוד עניינים. זאת, בשל קיום חשש של ניגוד עניינים "בין תפקידו של עורך הדין כמייצג בהליך האזרחי לבין תפקידו לעזור לבית המשפט להגיע לחקר האמת ולעשות משפט צדק". 

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.