אישור

הדפס  הדפס
  שלח לחבר
facebook google+
ראשי  >  חדשות משפטיות  > עמותת חדו"ש: חסידות סאטמר מציעה שוחד בחירות לישיבות

ישיבה

עמותת חדו"ש: חסידות סאטמר מציעה שוחד בחירות לישיבות


16.12.2012 | עו"ד אנה נודל

חסידות סאטמר מציעה לכל ישיבה שתלמידיה לא יצביעו בבחירות מענק של 100 אלף שקל. עמותת חדו"ש: "זכותם של חסידי סטמאר להחרים את הבחירות אבל אסור להם להציע שוחד לאחרים"

עמותת חדו"ש לחופש דת ושיוויון פנתה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין וליו"ר ועדת הבחירות לכנסת השופט אלייקים רובינשטיין, בדרישה לבחון את חוקיות הצעת המענקים של אחד מאדמו"רי סאטמר למוסדות חינוך שונים בארץ, אם תלמידיהם יחרימו את הבחירות.

חסידות סאטמר האנטי ציונית היא הגורם המרכזי בקרב החרדים המתנגדים להשתתפות בבחירות ולקבלת תקציבים מהמדינה. בימים האחרונים פורסם כי פלג של החסידות מציע לכל ישיבה שתלמידיה לא יצביעו בבחירות מענק של 100,000 שקל. על פי הפרסום, האדמו"ר של פלג זה, הרב זלמן ליייב טייטלבוים המתגורר בארה"ב, יחלק את המענקים בעת ביקורו בארץ לאחר הבחירות.

לטענת חדו"ש, ההצעה של חסידיות סאטמר מהווה עבירה לכאורה על שני סעיפים מרכזיים בחוק הבחירות לכנסת. במכתב שנשלח ליועמ"ש ויו"ר ועדת הבחירות מציינת חדו"ש כי החוק קובע איסור חמור על מתן או הצעת שוחד שעשויים להשפיע על הבוחר להימנע מלהצביע בבחירות או להשתתף בהן, וכי מדובר בעבירה אשר העונש המירבי בגינה עומד על חמש שנות מאסר. מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב סבור כי "זכותם של חסידי סטמאר להחרים את הבחירות אבל אסור להם להציע שוחד לאחרים. יש להבהיר להם שהחוק הישראלי חל גם עליהם".

חדו"ש מבקשת מהיועץ המשפטי לממשלה ומיו"ר ועדת הבחירות "להבהיר ברבים, כי קבלת הכספים הנ"ל על ידי הישיבות תהווה עבירה על החוק ותגרור עמה ענישה".

 
x

אהבתם? תנו לייק בפייסבוק.